Naga MarketsMaciej Samcik, autor bloga Subiektywnie o finansach

Rok 2020 ma przynieść pewne zmiany w polskim prawie emerytalnym. Prawdopodobnie w kwietniu 2020 roku uprawnieni emeryci otrzymają tak zwaną 13. emeryturę w wysokości 1200zł. Jak to wpłynie na naszą gospodarkę? Czy taka forma wsparcia od państwa to gwarancja bezpieczeństwa finansowego polskich emerytów? Między innymi na ten temat Adam Rak rozmawiał z jednym z panelistów pierwszego Forum Finansów i Inwestycji – Maciejem Samcikiem, autorem bloga “Subiektywnie o finansach”.


13. emerytura w 2020 i 14. emerytura w 2021 roku? Zmiany w systemie emerytalnym

Zdaniem Samcika obecne zapowiedzi rządu dotyczące wypłaty trzynastych oraz czternastych emerytur posiadają drugie dno i powinny zachęcać obecnie aktywnych zawodowo do samodzielnego oszczędzania na własną emeryturę. Jak bowiem zauważa, środki przeznaczone na wypłaty dodatkowe świadczenia w tym momencie mogłyby zostać przeznaczone na pokrycie zobowiązań systemu emerytalnego wobec jego przyszłych beneficjentów.

– Jesteśmy świadkami przekazywania obecnym emerytom kapitału, który mógłby być budowany przez ZUS albo państwo na poczet przyszłych emerytów. Rządzący podejmują sporo działań, które mają na celu doraźne wydawanie środków, nie patrząc co będzie za 10 i 30 lat. Im więcej takich działań, tym bardziej powinniśmy samodzielnie dbać o własną przyszłość – wyjaśnia Samcik.

Jeżeli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here