Naga MarketsJuż jakiś czas temu na comparic.pl opisałem strategię oparta o średnią EMA 144. Jej opis można znaleźć tu pod tym linkiem.
(dla leniwych- wersja video – https://www.youtube.com/watch?v=K_t9KJevHlI&t=434s )

Ponieważ strategia często sprawdza się w przedziałach czasowych M5 – H4, stanowi ona dość dobre rozwiązanie tak dla scalperów jak i handlujących “long term”.
Setupy na interwałach M5 czy M15 pojawiają się dość szybko i zanim bym zdążył podzielić się nimi w formie artykułu czy wpisu na forum – zazwyczaj zlecenie byłoby już w trakcie, a być może już by się zamknęło… dlatego postaram się przybliżyć tą strategię stosując ją na wyższych TF – M30-H4 chociaż uważam, że na M5 i M15 jej skuteczność jest najwyższa.

Na początek dwa setupy, jeden już w trakcie realizacji i jeden oczekujący.

EURJPY – 26 października cena przebiła dynamicznie EMA144 i dzisiaj powróciła do niej przebijając ją od dołu. Otworzyłem zlecenie Sell mając na uwadze, że odbicie 23 października od tej średniej (zielona strzałka) potwierdza, że para “respektuje ” EMA144 jako dynamiczną linię wsparć i oporów.

EURJPY H1

EURUSD – również 26.10 cena dynamicznie przebija EMA144. W czerwonym kółku zaznaczony moment przebicia średniej i kolejna świeczka z górnym cieniem odrzucająca wcześniej przebitą średnią. Czekamy na powrót ceny do średniej i po pojawieniu się jakiegoś spadkowego pinbara z górnym cieniem możemy rozważyć zlecenie sell.

EURUSD H1

Autor: Dargotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStopy FOMC bez zmian. Wszyscy czekają na grudzień
Następny artykułOpcyjny poranek: USD/JPY – put, EUR/AUD – put
dargo redaktor comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here