Naga MarketsTesla, stacja ładowania
Tesla z problemami na Wall Street. Co zrobi Elon Musk?

Od testu historycznych szczytów pod koniec 2018 roku (w okolicach 380 dolarów za akcję), Tesla traci na amerykańskiej giełdzie ponad 50%. Na początku czerwca akcje spółki, której założycielem jest Elon Musk, testowały poziomy poniżej 180 dolarów, ostatni raz obserwowane 2,5 roku temu. Analiza techniczna sugeruje, że akcje Tesli (CBOE: TSLA) ponownie mogą osuwać się w kierunku długoterminowych dołków, reagując na silną strefę oporu.


Tesla od grudnia w kanale spadkowym. Średnio -20% po każdym kontakcie

Jak zaznaczono na poniższym wykresie, akcje Tesli przesuwają się od grudnia w spadkowym kanale równoległym, którego górne ograniczenie było testowane do tej pory czterokrotnie. Za każdym razem kontakt z poziomem wywoływał silniejsze impulsy deprecjacyjne, których średni zasięg przekracza 20%. Notowania producenta elektronicznych samochodów ponownie podeszły pod wspomniany poziom, wzmacniany tym razem dodatkowo przez 50-okresową średnią ruchomą, oraz poziom 235 dolarów (maksima sprzed dwóch lat i minima z kwietnia 2019):

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla, akcje spółki Elona Muska
Tesla testuje bardzo ważny opór. Akcje powrócą w okolice tegorocznych dołków?

Warto jednocześnie zauważyć, że testy górnego ograniczenia kanału spadkowego trzykrotnie pokrywały się z wejściem do strefy wykupienia oscylatora stochastycznego. Gdyby wartość akcji powróciła do czerwcowych minimów, kapitalizacja spółki skurczyłaby się o niemal 10 miliardów dolarów.

Zobacz również: Elon Musk traci 4,9 miliarda dolarów. Tesla najniżej od prawie 3 lat

Elon Musk krótkoterminowe wsparł akcje spółki

18 czerwca bieżącego roku, Tesla testowała najwyższe poziomy od miesiąca, wzrosty zatrzymała jednak wspomniana strefa oporów. Tego dnia Elon Musk informował o usunięciu swojego konta na Twitterze, na którym wielokrotnie publikował kontrowersyjne wypowiedzi przysparzające kłopoty nie tylko mu, ale również samej spółce.

Dwukrotnie znalazł się na celowniku Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), gdy informował o możliwości wykupu akcji Tesli z giełdy za gotówkę i drugim razem gdy prognozował wyniki sprzedaży samochodów elektronicznych, w obu przypadkach wywołując euforię wśród inwestorów i doprowadzając do dynamicznego wzrostu wyceny akcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here