Naga MarketsElon Musk znowu kupuje Dogecoina. Tym razem dla swojego syna
Elon Musk,. Tesla

Elon Musk potrafi zaskakiwać na wielu płaszczyznach, również pod względem ojcostwa. Najpierw w maju 2020 roku, gdy na świat przyszedł jego syn ogłosił, że pierworodny otrzyma dosyć oryginalne imię „X Æ A-12”. W środę na Twitterze pojawiła się natomiast wiadomość, że właściciel spółki Tesla nabył „małemu X” trochę Dogecoinów, dzięki czemu ten stał się najmłodszym posiadaczem DOGE.

  • Elon Musk w ostatnim czasie poświęca bardzo dużo swojej aktywności w Internecie kryptowalucie Dogecoin
  • Swojego syna po zakupie określił mianem „toddler hodler”, czyli „trzymającego kryptowaluty malucha”
  • Tym razem jednak wzmianka o DOGE na Twitterze miliardera nie wywołała nagłego skoku ceny, jak miało to miejsce kilkukrotnie w przeszłości

Elon Musk kupuje Dogecoiny swojemu 9-miesięcznemu synowi

Wśród prezentów, które otrzymałem od rodziców przed ukończeniem pierwszego roku życia mogło być wiele rzeczy, jednak z pewnością nie bitcoiny. 9-miesięczny X Æ A-12 (imię wymawia się: „eks asz eh tłelw, lub zdrobniale „eks” dzięki pomysłowi swojego ojca, Elona Muska, mógł stać się najmłodszym posiadaczem Dogecoina lub ogólnie kryptowalut na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnia aktywność Muska na Twitterze już kilkukrotnie wywołała dynamiczny wzrost cen Dogecoina. Między innymi 8 lutego wpis miliardera spowodował skok wyceny kryptowaluty o kilkadziesiąt procent. Wystarczyło, że właściciel Tesli napisał: „Who let the Doge out?”, odnosząc się do tytułu popularnej piosenki. Wcześniej kilkusetprocentowe wzrosty wywołała aktywności grupy WallStreetBets, o której zrobiło się głośno po agresywnej spekulacji na akcjach spółki GameStop.

O ile posiadaczom Dogecoina aktywność Elona Muska z pewnością się podoba, to coraz więcej osób zaczyna oskarżać go o manipulację rynkiem kryptowalutowym. Potwierdza to między innymi raport Blockain Research Lab (BRL), który przeanalizował dokładnie zachowanie bitcoina i Dogecoina po kilku wybranych aktywnościach miliardera w mediach społecznościowych. Wyniki jasno pokazują, że już w pierwszych minutach od publikacji nowych wpisów drastycznie zwiększały się wolumeny transakcyjne, cena oraz liczba przeprowadzanych operacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt notowania | bitcoin prognozy | pgnig gpw | wykresy bitcoin | kurs euro w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here