Naga MarketsElon Musk znów sprzedał akcje Tesla Inc. To zapewne nie koniec wyprzedażyElon Musk wykorzystuje stworzoną przez siebie doskonałą okazję na sprzedaż opcji na akcje Tesli. W poniedziałek pozbył się kolejnych 934 tys. akcji wartych około 930 mln dol., jak wynika z dokumentów złożonych do amerykańskiego regulatora. To podwyższyło łączną sumę środków pozyskanych ze sprzedaży akcji przez CEO Tesli w ostatnich dniach do około 7,9 mld dol.

  • Musk przed procesem sprzedaży akcji zapytał fanów poprzez ankietę o to, czy powinien pozbyć się akcji Tesli uzasadniając decyzję opodatkowaniem zysków
  • Werdykt głosowania miał przełożyć się na to co, zrobi miliarder
  • Analitycy zwrócili jednak uwagę, że CEO Tesli zaplanował sprzedaż akcji jeszcze we wrześniu
  • Wczoraj pisaliśmy o twitterowej potyczce słownej między Muskiem a Berniem Sandersem w sprawie opodatkowania bogatych, związanej ze sprzedażą akcji Tesli: Potyczka Muska na Twitterze ze znanym politykiem
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Elon Musk kontynuuje wyprzedaż akcji

Akcje Tesli potaniały w trakcie poniedziałkowej sesji o niemal 2% do 1013,39 dol. i możliwe, że częściowo odpowiada za to sprzedaż aż 934 tys. akcji przez samego CEO Tesli, Elona Muska. Dzięki temu pozyskał on kolejne 930 mln dol. do odłożonej kupki środków z pozbywania się walorów w ostatnich dniach o łącznej wartości 7,9 mld dol.Zwykle, takie działania prezesa spółki o tak wysokich wskaźnikach wyceny spotkałyby się z mocną przeceną akcji. Cóż, od szczytów wszechczasów z początku listopada na 1229,21 dol. potaniały one o ponad 17%.

 

Elon Musk znów sprzedał akcje Tesla Inc. To zapewne nie koniec wyprzedaży
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Ankieta przeprowadzona przez Elona Muska oraz oficjalne uzasadnienie swojej decyzji przed miliardera ponownie podsyciły ogień pod debatą o właściwym poziomie opodatkowania bogaczy w Stanach Zjednoczonych. Swoje trzy grosze dorzucił w weekend gorący zwolennik wysokich podatków dla majętnych, senator Bernie Sanders z Vermont. Pisaliśmy o tym wczoraj: Potyczka Muska na Twitterze ze znanym politykiem.

– Musimy żądać tego, żeby ekstremalnie bogaci płacili uczciwe daniny. Kropka. – apelował ponownie 80-letni Sanders.

Wciąż zapominam o tym, że jeszcze żyjesz. – odparł Musk.

Musk prowokował Sandersa, pisząc o sprzedaży większej liczby akcji:

Chcesz żebym sprzedał więcej akcji, Bernie? Po prostu powiedz… – ciągnął temat dalej ekscentryczny miliarder.

Wydaje się jednak, że to nie koniec wyprzedaży przeprowadzanej przez miliardera. Zgodnie z wynikiem twitterowej ankiety, zobligował się on wobec swoich fanów do sprzedaży 10% posiadanych walorów, co oznacza, że wciąż pozostało mu jeszcze 9,7 mln akcji do osiągnięcia łącznej sumy 17 mln akcji.

Pomimo przeceny akcji Tesli w ostatnich dniach, Musk wciąż jest najbogatszym człowiekiem na globie z majątkiem wycenianym na 279,3 mld dol., jak wynika z rankingu Bloomberg Billionaire Index.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje rekomendacje | prognozy dla dolara | dax notowania na żywo | pzu akcje rekomendacje | kurs jsw | pekao akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here