Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli
Elon Musk, prezes Tesla Inc.

Ekstrawertyczny miliarder i prezes Tesli, Elon Musk ponownie spadł z pozycji najbogatszego wśród najbogatszych. Tym razem wyprzedził go francuski biznesmen oraz prezes koncernu LVMH – Louis Vuitton Moët Hennessy. Majątek prezesa Tesli spadł o 24% od styczniowego szczytu, co powoduje spadek z długo zajmowanego, pierwszego miejsca najbogatszego człowieka na ziemi.

  • Majątek prezesa Tesli spadł o 24% od styczniowego szczytu
  • Założyciel Tesli spadł z piedestału najbogatszego człowieka na świecie
  • Wyprzedził go francuski biznesmen oraz prezes koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy
  • Bernard Arnault powiększył swój majątek o prawie 47 miliardów dolarów, do 161,2 miliardów dolarów

Spadki Tesli spychają Elona Muska z bycia najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon Musk, prezes Tesla Motors Inc. po raz kolejny musi obejść się smakiem, kiedy spadki na spółce motoryzacyjnej powodują również spadek majątku jego właściciela. W poniedziałek dyrektor generalny Tesla Inc. stracił miejsce jako najbogatsza osoba na świecie na rzecz Bernarda Arnaulta – prezesa Louis Vuitton Moët Hennessy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla Motors spadają o kolejne 2,2 procent, oddalając się w sumie o 24% od styczniowego szczytu na spółce. Jeszcze do niedawna Elon Musk zajmował pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych z majątkiem wycenianym na 160 miliardów dolarów, podczas gdy obecnie majątek Bernarda Arnaulta szacuje się na 161,2 miliardów dolarów.

Co ciekawe majątek Muska spadł w tym roku o 9,1 miliarda dolarów, najwięcej wśród amerykańskich miliarderów śledzonych przez indeks majątkowy Bloomberga, wraz ze spadkiem akcji spółki. Pomimo rekordowego zysku za pierwszy kwartał, akcje firmy Tesla spadły o około jedną piątą w obliczu globalnego niedoboru półprzewodników i rosnącej konkurencji ze strony tradycyjnych producentów samochodów.

wykres Tesla Motors, H1 18.05.2021
Tesla Motors, H1 18.05.2021
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcje | selvita akcje | 11bit akcje | pkn orlen cena akcji | biomed notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here