Naga Markets

Elon Musk zje Happy Meal w telewizji, jeśli McDonald's zaakceptuje płatności DogecoinemCEO Tesli i Twittera Elon Musk potwierdził swoje zobowiązanie do zjedzenia Happy Meal w telewizji McDonald’s, jeśli sieć fast foodów zaakceptuje płatność kryptowalutą-memem – Dogecoinem (DOGE). Musk pierwotnie złożył ofertę rok temu, ale McDonald’s odpowiedział wtedy inną propozycją.

Elon Musk nie zapomniał o swojej obietnicy zjedzenia Happy Meala

Minął już ponad rok, odkąd miliarder zatweetował swoją ofertę 25 stycznia 2022 roku. Jednak McDonald’s nie zaakceptował wówczas jego oferty. W odpowiedzi na jego wiadomość, korporacja odpisała mu, że zaakceptuje Dogecoina tylko jeśli Tesla przyjmie Grimacecoina. Grimace to puszysta, fioletowa postać, która jest utożsamiana z Ronaldem McDonaldem w reklamach McDonaldland.Temat pojawił się ponownie w tym tygodniu, gdy użytkownik Twittera Dogedesigner zapytał w miniony czwartek Muska, czy jego oferta jest nadal otwarta. Miliarder odpowiedział mu emotką „100” wskazując, że jego oferta jest nadal aktualna.

Po interakcji między kontem McDonald’s na Twitterze a Muskiem w styczniu ubiegłego roku, uruchomiono Grimacecoina (GRIMACE) – token kryptowalutowy, który nie ma nic wspólnego zarówno z McDonald’s, jak i Muskiem. Na początku bieżącego tygodnia cyfrowa moneta porusza się w okolicach 0,5879 dol.

Musk, który jest znany w społeczności kryptowalutowej jako „Dogefather” od dawna był zwolennikiem Dogecoina. Jego firma produkująca samochody elektryczne, Tesla, obecnie akceptuje kryptowalutę przy płatności za niektóre ze swoich towarów. Co więcej, Musk powiedział, że SpaceX również pójdzie w jej ślady.

AVA Trade

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Miliarder wcześniej ujawnił, że osobiście posiada Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH) i Dogecoina. W czerwcu ubiegłego roku powiedział, że nadal będzie kupował i wspierał DOGE. W lipcu potwierdził, że Tesla nie sprzedała żadnego DOGE, a w listopadzie padło jego słynne powiedzenie: „Dogecoin to the Moon”.

Notowania Dogecoina, wykres dzienny, źródło: TradingView
Notowania Dogecoina, wykres dzienny, źródło: TradingView

Jak widzimy na powyższym wykresie Dogecoin porusza się dzisiaj w okolicach 0,086 dol. Kryptowaluta nadal porusza się w trendzie bocznym zaznaczonym kolorem zielonym. DOGE zdołał przebić górny obszar konsolidacji w listopadzie 2022 roku, jednak upadek giełdy kryptowalutowej FTX przyczynił się do krachu na rynku cyfrowych aktywów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułS&P500, DAX40 i WIG20 osiągną nowe dno w 2023 r. Obawy o zyski gigantów z Wall Street
Następny artykułKurs złota od początku roku podrożał o 100 USD. Gdzie zatrzyma się rajd?
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.