Naga Markets

Tesla znak logoAmerykański producent samochodów elektrycznych, lider w tej branży – spółka Tesla Inc. – nie planuje w tym roku wypuścić żadnego nowego modelu, mimo wcześniejszych zapowiedzi na ten temat. Elon Musk podczas komentowania wyników spółki za IV kw. 2021 r. stwierdził, że wprowadzenie nowych modeli jest niemożliwe ze względu na ciągłe ograniczenia związane z układami scalonymi.

  • Podczas komentowania wyników spółki za IV kw. Elon Musk zdradza, że firma nie wypuści nowych modeli w tym roku
  • Winowajcą tej sytuacji nadal są ograniczenia związane z układami scalonymi
  • W swoich uwagach CEO Tesli powiedział, że ciągły niedobór chipów uniemożliwiłby wypuszczenie nowych modeli pojazdów bez skutkowania mniejszą liczbą dostarczanych pojazdów ogółem
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla skupia się na bieżących zamówieniach

CEO Tesli, Elon Musk, powiedział podczas rozmowy o zarobkach firmy w czwartym kwartale, że firma nie wyda żadnych nowych modeli w tym roku i nie opracowuje obecnie samochodu za 25 000 dolarów. Według miliardera firma nie wypuści w tym roku nowych modeli ze względu na ciągłe ograniczenia związane z układami scalonymi – które skutecznie krzyżują plany producenta samochodów elektrycznych.Co istotne, Musk w swoich uwagach podaje, że ciągły niedobór chipów uniemożliwiłby wypuszczenie nowych modeli pojazdów bez skutkowania mniejszą liczbą dostarczanych pojazdów ogółem. Na tym jednak spółka musi się skupić w pierwszych kwartałach 2022 roku, ponieważ chce, aby wcześniejsze zapowiedzi odnośnie ilości dostarczonych sztuk były zrealizowane bez wyraźniejszych opóźnień.

wykres Kurs akcji Tesla 27.01.2022
Kurs akcji Tesla 27.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Według analityków, bez elektrycznego pickupa Cybertruck do sprzedaży w tym roku, Tesla ryzykuje utratę gruntu na rzecz Forda, który jest przygotowany na dostawy w pełni elektrycznego pickupa F-150 Lighting w pierwszej połowie tego roku. Już dawno Wall Street upatrywało w Fordzie kolejnego lidera w branży, mogącego prześcignąć Teslę – jeśli ta nie zdoła zdywersyfikować źródła otrzymywanych podzespołów.

Ford wydał niedawno również oświadczenie, że planuje nie tylko podwoić, ale i potroić produkcję swojego Mustanga Mach-E, niedoszłego konkurenta Tesli Model 3 i Y, oczekując, że Mach-E przekroczy 200.000 sztuk rocznie do 2023 roku.

Wcześniej do wiadomości trafiła zapowiedź Tesli, iż spółka zamierza rozpocząć dostawy samochodów Model Y ze swojej giga-fabryce w Teksasie do końca marca. W chwili obecnej producent samochodów podobno produkuje partie testowe i intensyfikuje wysiłki w celu zatrudnienia większej liczby pracowników produkcyjnych w Austin, mając na uwadze niewielką liczbę pojazdów Model Y dostarczonych przed końcem pierwszego kwartału. Znacznie silniejszego wolumenu produkcji można się spodziewać w drugiej połowie 2022 roku, wynika z raportu.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here