Naga MarketsElon Musk zapewnia, że Tesla będzie rozwijać inwestycje w ChinachPodczas tegorocznego „World Internet Conference” – Światowej konferencji internetowej prezes Tesli, Elon Musk zapewnił, iż Tesla w dalszym ciągu ma zamiar inwestować w rozwój w Chinach. Musk chwalił kraj podkreślając jego zaangażowanie we współprace na wielu płaszczyznach. Głównym elementem pracy nad relacją amerykańskiej firmy z Chinami ma być kooperacja z rządem w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych.

  • Podczas corocznego międzynarodowego wydarzenia Elon Musk chwalił Chiny
  • CEO Tesli twierdził, że firma ma nadal zamiar mocno inwestować w rozwój w tym kraju
  • Współpraca ma zostać zaimplementowana również na poziomie bezpieczeństwa danych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Elon Musk zapewnił o zaangażowaniu Tesli w Chinach

Podczas corocznego spotkania tzw. World Internet Conference – Światowej konferencji internetowej, CEO Tesli, Eln Musk zapewniał o zaangażowaniu firmy Tesla w Chinach. Na spotkaniu organizowanym przez agencje rządowe w Chinach w celu omówienia globalnych problemów i polityk internetowych Musk był bardzo pochlebny o narodzie, który jest imperatywem dla jego firmy pojazdów elektrycznych, mówiąc, że jest to „światowy lider w cyfryzacji„.Około tygodnia temu, Musk, podczas innego spotkania, na Światowym Kongresie Pojazdów Nowej Energii, powiedział, że chińscy producenci samochodów są „najbardziej konkurencyjni na świecie” a Tesla ma zamiar nadal inwestować w rozwój w tym kraju. Tesla stara się poprawić swoją reputację w Chinach po zalewie negatywnej prasy w ostatnim czasie. Firma stanęła w obliczu kontroli regulacyjnej wokół swojej prywatności i garstki wycofań z rynku w Chinach.

wykres Kurs akcji Tesla D1 27.09.2021
Kurs akcji Tesla D1 27.09.2021

W międzyczasie szef Tesli Elon Musk przekonywał w piątek, że producent samochodów będzie współpracował z rządami na całym świecie w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. „Wraz z szybkim rozwojem technologii autonomicznej jazdy, bezpieczeństwo danych w pojazdach budzi więcej obaw społecznych niż kiedykolwiek wcześniej” – zauważył Musk podczas wirtualnego przemówienia na Światowym Kongresie Pojazdów Nowej Energii w Chinach.

Komentarze te pojawiają się po kontroli przeprowadzonej przez chińskich regulatorów w związku z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa danych na początku tego roku, co doprowadziło do utworzenia przez amerykańskiego producenta samochodów specjalnej strony do przechowywania chińskich danych lokalnie.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here