Naga MarketsElon Musk z olbrzymią nagrodą od zarządu. Tesla czeka na raport za II kw.
Elon Musk, prezes Tesla Inc.

Kurs akcji Tesli spadł wczoraj aż o 4,54% i zakończył wtorkową sesję na NASDAQ z ceną zamknięcia 1568,36 dol. Tymczasem, już dzisiaj w środę spółka zaprezentuje raport finansowy za II kw. 2020 r., od którego bardzo wiele zależy jeśli chodzi o przyszły kurs akcji spółki. Wzrosty notowań Tesli przyczyniły się także do sukcesu Elona Muska, który zapewnił sobie nagrodę od zarządu.

  • Tesla swój raport za II kwartał zaprezentuje już dzisiaj, 22 lipca.
  • Wiele zależy od zysku uzyskanego w tym kwartale: jeśli Tesla zakończy II kw. na plusie, to spełni warunki wejścia w skład S&P500.
  • Jeśli raport wykaże stratę w ubiegłym kwartale, możliwe, że kurs czeka silna korekta.

Tesla od dołka w marcu w górę o 334%

Notowania Tesla Inc. na NASDAQ ponownie przerwały trend wzrostowy i zakończyły sesję z 4,54% spadkiem. Na zamknięciu kurs akcji Tesli osiągnął 1568,36 dol. Mimo silnego spadku notowania są nadal aż 274,91% wyżej niż na początku roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Elon Musk z olbrzymią nagrodą od zarządu Tesli, raport za II kw. 2020 r. już dziś
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: stooq.pl

Szczególnie dynamiczny wzrost kursu akcji Tesli został zapoczątkowany wraz z końcem czerwca, gdy ostatecznie z impetem przebity został poziom 1000 dol. 13 lipca kurs zbliżył się w intraday nawet do 1800 dol., jednak ostatecznie najwyższe historyczne maksimum na zamknięciu to 1643 dol. osiągnięte przez Teslę w poniedziałkowej sesji 2 dni temu.

Zobacz również: United Airlines: gigantyczna strata większa od oczekiwań analityków w raporcie za II kw. 2020 r.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Musk z olbrzymią nagrodą od zarządu Tesli

Zwyżka kursu Tesli pozwoliła Elonowi Muskowi pełniącemu funkcję CEO spółki na zgarnięcie olbrzymiej nagrody o obecnej równowartości około 2,1 mld dol. w postaci 1,69 mln opcji na akcje spółki z ceną wykonania 350,02 dol.

Nagroda jest drugą z 12 transzy, które są częścią największej w historii premii dla CEO od rady nadzorczej spółki. Łącznie jest to 20,3 mln opcji o łącznej wartości ponad 50 mld dol., które będzie dostępne w tej pełnej sumie w przypadku spełnienia wszystkich warunków.

Pierwszą część nagrody Musk zagwarantował sobie w maju, gdy uśredniona do ostatnich 6 miesięcy wartość rynkowa Tesli przekroczyła 100 mld dol. Od tamtego czasu, kurs akcji Tesli podwoił się, a obecnie Tesla zostawia daleko w tyle całą światową konkurencję motoryzacyjną pod względem kapitalizacji rynkowej będąc największym koncernem pod względem tego kryterium na świecie.

Jest jednak pewien haczyk, obecna nagroda Muska w postaci 1,69 mln opcji może zostać wykonana dopiero po 5 latach.

Trzecia transza nagrody będzie dostępna dla Elona Muska, gdy Tesla przekroczy uśrednioną do 6 miesięcy kapitalizację rynkową w wysokości 200 mln dol. i jednocześnie osiągnie 35 mld dol. przychodu lub 3 mld zysku EBITDA przez cztery kolejne kwartały.

Warto wspomnieć, że w tym momencie kapitalizacja rynkowa Tesli wynosi 290,7 mld dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here