Naga MarketsElon Musk z majątkiem większym niż Mark Zuckerberg. Tesla na historycznych szczytachKurs akcji Tesla Inc. wystrzelił w górę aż o ponad 12% w pierwszej sesji uwzględniającej split akcji w stosunku 5 do 1, chwilowo przekraczając nawet barierę 500 dol. Przed splitem oznaczałoby to przebicie przez kurs granicy 2500 dol. Zwyżka akcji sprawiła, że Elon Musk wyprzedził Marka Zuckerberga, CEO Facebooka, w klasyfikacji najbogatszych ludzi na świecie.

  • Akcje Tesli od początku roku podrożały już o niemal 500%
  • Natomiast od dołka z 18 marca wywołanego pandemią, kurs akcji Tesla wzrósł o aż 589%
  • W rankingu miliarderów Musk zajmuje już 3. miejsce, a w żeńskiej klasyfikacji miliarderów była żona Jeffa Bezosa, MacKenzie Scott, stała się najbogatszą kobietą na świecie

Tesla w górę o ponad 12%

Akcje Tesli w poniedziałek w pierwszym notowaniu uwzględniającym podział akcji wskoczyły na nowe maksima drożejąc aż o 12,57% do 498,32 dol. W poniedziałkowych notowaniach intraday, kurs akcji spółki zahaczył nawet o nowy rekordowy poziom 500,14 dol.

Tesla na maksimach po splicie. Majątek Muska już większy niż Zuckerberga
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: eToro: Ceny akcji Tesli i Apple wzrosną o 33% w 12 miesięcy po podziale

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Musk trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie

Oznacza to, że akcje Tesli od początku roku podrożały już o niebotyczne 495%, niemal 6-krotnie zwiększając swoją wartość. Taki wyczyn sprawił, że CEO spółki, Elon Musk, wskoczył na trzecie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na Ziemi wyprzedzając Marka Zuckerberga i jednocześnie na pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych ekscentrycznych miliarderów.

Musk posiada majątek o obecnej wartości 115,4 mld dol., podczas gdy Zuckerberg może pochwalić się bogactwem o równowartości 110,8 mld dol. Tylko w tym roku, dzięki zwyżce akcji Tesli, majątek CEO Tesli wzrósł o 87,8 mld dol.

Tesla na maksimach po splicie. Majątek Muska już większy niż Zuckerberga
Ranking 10 najbogatszych ludzi na Ziemi. Źródło: bloomberg.com

Sądzimy, że decyzja o splicie akcji była mądrym ruchem zarządu Tesli z uwagi na paraboliczny kształt kursu akcji w ostatnich 6 miesiącach. W połączeniu z podziałem akcji Apple, naszym zdaniem takie zagranie może wykonać więcej dynamicznych spółek technologicznych w kolejnych miesiącach – stwierdził Dan Ives, analityk Wedbush, którego byczy scenariusz zakłada, że akcje Tesli podrożeją jeszcze do 700 dol.

Nagła zwyżka akcji producenta samochodów elektrycznych zwiększyła kapitalizację spółki do 464 mld dol., co oznacza, że obecnie Tesla warta jest więcej niż Walmart Inc, który jest największym amerykańskim przedsiębiorstwem pod względem przychodów.

Tesla Inc. ma obecnie większą wartość rynkową niż łącznie: Toyota, Volkswagen, Daimler, Ferrari, BMW oraz General Motors. Warto zaznaczyć, że w skład wymienionych koncernów wchodzi także szereg innych znanych marek samochodów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here