Naga Markets

Na froncie walki Elona Muska z Twitterem zaczyna robić się coraz ciekawiej. W poprzednich dniach CEO Tesli zaapelował do Twittera o udzielenie odpowiedzi jaki procent użytkowników to “prawdziwi użytkownicy“, a w kolejnych dniach od portalu społecznościowego odchodzą kolejne istotne osoby. Czy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podejmie się zbadania sprawy?

  • Elon Musk apeluje do SEC o zbadanie sprawy Twittera
  • Jak się okazuje, duża część użytkowników może nie być “realna”
  • To z kolei poddaje w wątpliwość jej rzeczywistą wartość
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Co dzieje się w Twitterze?

Sytuacja z Twitterem zaczyna się przeobrażać w batalię pomiędzy Elonem Muskiem, CEO Tesli a portalem. Kolejnego dnia Elon Musk poprosił amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o sprawdzenie danych użytkowników Twittera.Musk przeprowadził nawet na portalu społecznościowym ankietę wśród użytkowników na ten temat: “Twitter twierdzi, że ponad 95% codziennie aktywnych użytkowników to prawdziwi, unikalni ludzie. Czy ktoś ma takie doświadczenie?“. Jednak w odpowiedzi na wypowiedź jednego z followersów, który zasugerował, aby SEC wszczęła dochodzenie, sam Musk odpowiedział: “Hej @SECGov, czy ktoś tam jest?“.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

NED

Wcześniej CEO Tesli oświadczył również, że Twitter musi dostarczyć mu dokładnych danych liczbowych dotyczących spamu i fałszywych kont w sieci społecznościowej, aby transakcja przejęcia mogła dojść do skutku.

co ciekawe jednak, jak udaje się potwierdzić amerykańskim portalom co najmniej trzech kolejnych pracowników Twittera opuściło firmę przed zawarciem umowy z Elonem Muskiem. Chodzi o wiceprezesa ds. zarządzania produktem, wiceprezesa ds. usług Twittera oraz szefa działu data science. Wcześniej odeszli również szef działu konsumenckiego ora szef działu produktów przychodowych. Sytuacja ta ma miejsce w obliczu rosnących obaw związanych z liczbą fałszywych kont i spamu w sieci społecznościowej, co poddaje w wątpliwość jej rzeczywistą wartość.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here