Naga MarketsElon Musk, TeslaDyrektor generalny Tesli, Elon Musk, oświadczył w czwartek, że wykonał cztery testy na koronawirusa tego samego dnia, z których dwa wykazały pozytywne wyniki, podczas gdy pozostałe dwa były negatywne. Akcje Tesli spadają w tym tygodniu o ponad 4% docierając w okolice 400 USD.

Twórca Tesli wątpi w wiarygodność szybkich testów na koronawirusa

Dzieje się coś niezwykle fałszywego. Dzisiaj cztery razy testowano mnie pod kątem COVID-19. Dwa testy dały wynik negatywny, w dwóch wynik był pozytywny. Ta sama maszyna, ten sam test, ta sama pielęgniarka – napisał Musk na Twitterze odnosząc się do szybkiego testu antygenowego BDX.N firmy Becton Dickinson and Co.

Dyrektor generalny Tesli dodał, że poddał się również testom łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) w oddzielnych laboratoriach, na których wynik musi poczekać około 24 godziny.

Zapytany przez użytkownika Twittera, czy wykazuje jakiekolwiek objawy, Musk powiedział, że ma objawy „typowego przeziębienia”.

Jak dotąd nic niezwykłego się nie wydarzyło – dodał Musk.

Tymczasem Becton Dickinson, czołowa firma na światowym rynku technologii medycznych, oznajmiła we wrześniu, że bada raporty z amerykańskich domów opieki, gdzie według doniesień sprzęt do szybkiego testowania na obecność koronawirusa daje fałszywie dodatnie wyniki.

Akcje Tesli nieco powyżej 400 USD pod koniec tygodnia

Notowania Tesli odnotowały spadek w mijającym tygodniu o ponad -4% z poziomu 440 USD do nieco poniżej 400 USD. W czwartek kurs zamknął się na poziomie 412 USD, co oznacza, iż najprawdopodobniej większość wzrostów z zeszłego tygodnia zostanie zniesiona. Tym samym akcje w dalszym ciągu konsolidują w wąskim zakresie cenowym 380 – 450 USD i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

Kurs Tesli na interwale dziennym, tradingview
Kurs Tesli na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Co za świr – nie jest lekarzem, więc niech się lepiej nie wypowiada.
    Pewno myśli, że ziemia jest płaska.
    Niech się lepiej słucha Billa Gatesa i innych ekspertów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here