Naga Markets

Akcje Twittera spadają w handlu przedsesyjnym o przeszło 19 proc. To reakcja po tym, jak Elon Musk poinformował, że transakcja przejęcia przez niego platformy mediów społecznościowych została wstrzymana. Prezes Tesli chce bowiem otrzymać szczegółowe wyliczenia potwierdzające, że fałszywe lub spamowe konta stanowią mniej niż 5% aktywnych użytkowników Twittera.

Przejęcie Twittera zawisło na włosku 

Twitter oszacował w poniedziałkowym raporcie, że fałszywe konta lub spam stanowiły mniej niż 5% jego dziennych aktywnych użytkowników w pierwszym kwartale.W pierwszym kwartale firma miała 229 milionów użytkowników.

Ujawnienie informacji nastąpiło kilka dni po tym, jak dyrektor generalny Tesli Elon Musk podpisał umowę kupna Twittera za 44 miliardy dolarów. Jednym z jego priorytetów miało być usunięcie “spamu botów” z platformy. Miało, ponieważ cała transakcja stanęła właśnie pod ogromnym znakiem zapytania.

– Transakcja dotycząca Twittera została tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły wspierające kalkulacje, że spamowe i fałszywe konta faktycznie stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników – napisał Elon Musk na Twitterze.

XTB

W reakcji na ten tweet, akcje Twittera runęły w handlu przedsesyjnym o przeszło 19 proc. do 36,8 USD. Fakt ten sprawił, że wycena rynkowa spółki skurczyła się do 34 miliardów dolarów.

Platforma Bloomberg | Źródło: businessinsider.com

Choć informacja ta nie spodobała się akcjonariusze Twittera, inwestorzy Tesli przyjęli ją z zadowoleniem windując akcje spółki w handlu przedsesyjnym o ponad 7 proc.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułgenXone miał 1,92 mln zł zysku netto, 2,44 mln zł zysku EBIT w I kw. 2022 r.
Następny artykułElocity i Budimex łączą siły – będą dostarczać nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here