Naga MarketsElon Musk, TeslaWyścig wyborczy w USA wystartował na dobre, choć na razie jesteśmy na etapie prawyborów w obozie Demokratów (Republikanie zwyczajowo wystawią swojego urzędującego prezydenta – Donalda Trumpa). Wśród potencjalnych kandydatów w głównej części wyborów mamy Andrew Yanga – przedsiębiorcę i zwolennika technologii blockchain. Teraz poparł go sam Elon Musk.

Skąd wiemy o nowej sympatii politycznej Muska? 10 sierpnia 2019 r. amerykański komentator polityczny Dan Carlin wspomniał na Twitterze o Yangu. Jednym z odpowiadających na post był właśnie Elon Musk. Wtedy znany biznesmen i wizjoner przyznał się na portalu społecznościowym, że popiera w wyborach na prezydenta USA właśnie Andrew Yanga.

Kogo dokładnie popiera Elon Musk?

Kim dokładnie jest Yang? To 44-letni polityk, przedsiębiorca i filantrop. Za rządów Baracka Obamy został nagrodzony nagrodą “Czempiona Zmian”, za swoją działalność w organizacji Venture of America, która skupia się na problemach rynku pracy w USA. W 2018 r. wydał swoją książkę “The War on Normal People”.

Yang dał się poznać jako polityk, który jest przychylny nowym technologiom. Wśród tych ostatnich promował mądre regulacje dot. blockchaina. Zwracał uwagę, że obecny system prawny dla sieci bloków w USA ma charakter “patchworkowy”, tj. każdy stan posiada odrębne przepisy. To – jego zdaniem – ogranicza rozwój amerykańskiego rynku.

„Inwestowanie w kryptowaluty i zasoby cyfrowe znacznie przewyższa nasze ramy regulacyjne w USA”

– mówił.

„Blockchain ma ogromny potencjał”

– dodał przy innej okazji.

Przyjmuje też datki na swoją kampanię w BTC, ETH i innych tokenach opartych na sieci Ethereum.

Yang prezydentem?

Czy Yang ma jednak jakieś szanse na sukces wyborczy? Raczej nie, bowiem prawybory w Partii Demokratycznej mają jak na razie dwóch faworytów. To podstarzali kandydaci – Joe Biden i Bernie Sanders. Jak na razie obaj królują w sondażach i to ich partyjni bossowie postrzegają jako realnych kandydatów do starcia z Trumpem. W badaniach opinii publicznej zyskują też Elizabeth Warren i Pete Buttigieg. Ta pierwsze uchodzi niestety za nieprzejednaną przeciwniczkę kryptowalut…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here