Naga MarketsElon Musk woli Dogecoina, bo "ma pieski i memy, a inne tego nie mają"Kurs dogecoina ma problem z obraniem kierunku powrotnego w okolice szczytów wyznaczonych jeszcze przed niespełna trzema tygodniami, a Elon Musk nie ma zamiaru porzucić tematu tej kryptowaluty, co widać po jego wpisach na Twitterze. Tym razem, uchylił rąbka tajemnicy co do tego, dlaczego tak dużą sympatią darzy właśnie tą krypto.

Dogecoin ma pieski i memy, zaznaczył Elon Musk

Dogecoin jeszcze niedawno, bo przecież przed nieco ponad dwoma tygodniami, notowany był nawet na poziomie 74 centów. Jednak wraz z ujściem powietrza z informacyjnego balonu, spadł także kurs tej kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie, kurs DOGE/USD jest 51% poniżej szczytów, a $DOGE wyceniany jest przez rynek na niecałe 36 centów.

We wtorek Elon Musk poprzez swój profil na Twitterze zachęcił do wspierania projektu Dogecoina, o czym pisaliśmy tutaj: Dogecoin (DOGE) czeka na pomysły rozwoju. Elon Musk zaprasza do dyskusji.

W odpowiedzi na tego tweeta, jeden z użytkowników Twittera i jednocześnie YouTuber, Dave Lee, spytał Elona Muska o to, jaka jest jego opinia o innych kryptowalutach, które mają spory potencjał rozwojowy i starają się zmienić trendy w branży krypto:

Jestem ciekawy, jakie jest Twoje zdanie na temat Ethereum 2.0, Cardano, Solana, Polkadot, IOTA i innych projektów, które starają się skorzystać ze efektu skali i oferują niskie koszty transakcyjne? Dlaczego wybierasz Doge względem nich? – zapytał Dave Lee.

Elon Musk odpowiedział w dobrze już znanym stylu:

– Doge ma psy i memy, podczas gdy inne nie. – odparł CEO Tesli.

invest

Jednak warto zaznaczyć, że oprócz śmieszkowania, Musk angażuje się także w innowacyjne projekty związane z kryptowalutami. Wystarczy wspomnieć, że Tesla wprowadziła przecież płatności w bitcoinie i choć akceptowane były one tylko przez nieco ponad dwa miesiące, to projekt był pewną próbą zaangażowania inwestorów kryptowalutowych w realne stosowanie BTC.

O tym, dlaczego Tesla zrezygnowała z przyjmowania płatności w bitcoinie pisaliśmy tutaj: Cena Bitcoina runęła wskutek decyzji Tesli o wycofaniu płatności w BTC.

Przed kilkoma dniami ekscentryczny miliarder zaangażował się także w projekt zjednoczenia kopaczy BTC z Ameryki Północnej wokół idei stosowania odnawialnych źródeł energii do zasilania koparek kryptowalutowych i obsługi sieci Bitcoin. W projekcie uczestniczy także znany inwestor kryptowalutowy i CEO MicroStrategy, Michael Saylor: Elon Musk konsultował się górnikami BTC w sprawie OZE

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here