Naga MarketsElon Musk wierzy, że kryptowaluty to zagrożenie dla Komunistycznej Partii Chin
Elon Musk, prezes Tesli i SpaceX

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, wypowiedział się na temat surowego zakazu kryptowalutowego w Chinach podczas konferencji Code Conference, która odbyła się 28 września. Jego zdaniem Chiny obawiają się bitcoina (BTC) i innych cyfrowych aktywów widząc w nich zagrożenie dla swojej zcentralizowanej władzy.

  • Elon Musk nie uważa się za eksperta w dziedzinie kryptowalut jest jednak zdania, że kryzys energetyczny może mieć powiązanie z kolejnym zakazem dot. cyfrowych aktywów w Chinach
  • W przypadku regulacji rynku w USA sugeruje natomiast, aby lokalny nadzorca „nie robił nic” w tym zakresie i zostawił rynek samemu sobie
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
  • Pełny zapis wywiadu ze wspomnianej konferencji dostępny jest poniżej:Elon Musk: Kryptowaluty zagrożeniem dla centralnie sterowanego rządu Chin

Chociaż nie jest do końca pewny, co dokładnie kryje się za wrogością Chin do kryptowalut to sugeruje, że Komunistyczna Partia Chin jest negatywnie nastawiona do cyfrowych aktywów, ponieważ stanowią one zagrożenie dla scentralizowanego rządu:

– Przypuszczam, że kryptowaluty mają zasadniczo na celu zmniejszenie władzy scentralizowanego rządu i nie podoba im się to. Tak wynika z moich przypuszczeń – komentował prezes Tesli.

Musk uważa, że kryptowaluta to cenne aktywo, ponieważ rządy nie są w stanie jej kontrolować:

– Kiedy rządy nie mogą trzymać ręki blisko słoika z ciasteczkami i edytować bazy danych pieniędzy, prawdopodobnie jest w tym jakaś wartość – dodawał.

Zakaz wydobycia może być również związany z rozszerzającymi się przerwami w dostawie prądu, które obecnie nękają południowe prowincje Chin.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty to nie kolejne nadejście Mesjasza

Komentując swoją zdolność do poruszania rynku za pomocą jednego tweeta, Elon Musk półżartem stwierdził, że to dobra rzecz, jeśli rynek idzie w górę. Szef Tesli wierzy, że istnieje „długoterminowy cel” dla kryptowalut.

Miliarder dodawał, że niemożliwe jest „zniszczenie” kryptowalut, ale uważa również, że rządy prawdopodobnie spowolnią postęp w tej branży. Musk jest również przekonany, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powinna „nic nie robić”, jeśli chodzi o regulacje dotyczące kryptowalut.    

Szef Tesli dał jednak jasno do zrozumienia, że nie postrzega kryptowalut jako ponownego nadejścia rynkowej rewolucji:

– Nie powiedziałbym, że jestem jakimś ekspertem od kryptowalut. Jest pewna wartość w kryptowalutach. Nie uważam, że jest to ponowne nadejście Mesjasza. Miejmy nadzieję, że zmniejszy to błędy i opóźnienia w systemie pieniężnym – podsumował.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji tauron | azoty akcje opinie | kurs euro do złotówki | giełda prognozy | zlotowki | celon akcje prognozy | gpw tauron |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here