Naga MarketsElon Musk: Warren Buffett nie jest "miłym dziadkiem", za którego wszyscy go uważają
Karykatura przedstawiająca Warrena Buffetta

Konflikt pomiędzy szefem Berkshire Hathaway Warrenem Buffetem a Elonem Muskiem, założycielem Tesli trwa w najlepsze. Jakiś czas temu Buffet powiedział, że nie zainwestowałby pieniędzy w akcje Tesli, co więcej, jego zdaniem Musk może się przeceniać. Kilka miesięcy temu, Elon Musk skwitował całą sprawę, stwierdzając, że nie jest największym fanem Buffeta.

  • Spór Elona Muska i Warrena Buffeta trwa w najlepsze.
  • Buffet stwierdził, że nie zainwestowałby w Teslę.
  • Zdaniem Muska, Warren Buffet ma kiepskie koncepcje ekonomiczne.

Elon Musk: Warrenn Buffet stworzył sobie wizerunek “życzliwego dziadka”

Konflikt między jednymi z najbogatszych ludzi na świecie trwa w najlepsze. Niedawno Elon Musk został zapytany w wywiadzie przeprowadzanym dla New York Times, czy jego zdaniem Warren Buffet jest przereklamowany? Musk odpowiedział bez zastanowienia: “Udało mu się stworzyć dla siebie wspaniały wizerunek życzliwego dziadka, co być może jest przesadą”.

Początki opisywanego sporu sięgają do maja 2018 roku. Elon Musk skrytykował wtedy podczas rozmowy z analitykami koncepcję fos ekonomicznych. warto przypomnieć tutaj jej definicję. Chodzi o przenośnię, w celu pokazania przewagi niektórych firm nad konkurencją, dzięki silnej marce, która stwarza automatycznie wysokie bariery wejścia na dany rynek. (porównanie do zamkowej fosy, stanowiącej formę ochrony przed najeźdźcami).

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Akcje Tesli na szczycie, Berkshire Hathaway z zadyszką

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, akcje Tesli, której założycielem jest Elon Musk podrożały o bagatela 550%. Kurs już w połowie maja odrobił straty poniesione w związku z koronawirusową paniką i od tego czasu zyskał więcej niż podwoił swoją wartość.

Amerykański holding Berkshire Hathaway, kontrolowany przez Warrena Buffeta nie podniósł się jeszcze w pełni po spadkach z końcówki I kwartału. W skali 12 miesięcy pozostaje on na nieznacznym, kilkuprocentowym minusie.

Tesla vs Berkshire Hathaway. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here