Naga MarketsTesla, stacja ładowaniaFirma zajmująca się produkcją samochodów elektrycznymi Tesla Inc oświadczyła w środę, że jej dostawy wzrosły o 2% mniej niż w trzecim kwartale. Łączna liczba sprzedanych i dostarczonych aut wyniosła 97 000 sztuk w tym kwartale, choć według IBES wartość była niższa niż szacunki analityków wynoszące 97 477 pojazdów. Gorsze od oczekiwań wyniki Tesli wywołały w after markecie 6-cio procentową przecenę akcji.


Tesla: Zamówienia w trzecim kwartale przekroczyły dostawy

Firma kierowana przez miliardera Elona Muska jest pod presją zwiększenia produkcji, jednocześnie udowadniając, że popyt na jej pojazdy jest zrównoważony i może przynosić zyski, nawet gdy producenci tradycyjnych samochodów zaczynają wprowadzać własne modele elektryczne. Firma wyznaczyła sobie cel dostarczenia od 360 000 do 400 000 pojazdów w 2019 r., co oznacza, że ​​musi dostarczyć co najmniej 104 800 pojazdów w ostatnim kwartale, aby zrealizować dolną granicę swojej prognozy na cały rok.

tesla
Akcje Tesli spadły o 6 procent po ogłoszeniu wyników

Wygląda na to, że zrealizowanie prognozy na 360 tys., dolnej granicy dla 2019 roku, zaczyna wyglądać coraz bardziej niepewnie – powiedział analityk Roth Capital Partners, Craig Irwin.

Modele S i X Tesli stoją także w obliczu wyzwań związanych z niedawno wprowadzonymi całkowicie elektrycznymi SUV-ami Audi i Jaguar Land Rover. Dostawy tych dwóch drogich modeli spadły o 1,4% do 17.400 w porównaniu z drugim kwartałem i znalazły się poniżej szacunków analityków oczekujących 18 829 pojazdów. W trzecim kwartale firma dostarczyła 79 600 sedanów Modelu 3, przebijając nieco szacunki 79 470, ale tempo wzrostu wyniosło zaledwie 2,6% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Model 3 jest filarem strategii rozwoju Tesli, a Musk jest pod presją, aby skutecznie dostarczać pojazdy na nowe rynki międzynarodowe, jednocześnie chroniąc kapitał obrotowy. Tesla oznajmiła w oświadczeniu, że ​​jej zamówienia w trzecim kwartale przekroczyły dostawy i że w związku z tym wchodzi do czwartego kwartału z lekkimi zaległościami.

Zobacz również: Tesla zmienia strategię i rozpoczyna marketing na terenie Chin

Chiny pomogą Tesli osiągnąć cel sprzedażowy?

Chiński eksportChiny stają się głównym rynkiem dla Tesli, a firma planuje rozpocząć produkcję w nowym zakładzie w Szanghaju. Kalifornijska firma zamierza produkować co najmniej 1000 modeli 3s tygodniowo w chińskiej fabryce do końca tego roku, co stanowi centralny punkt jej ambicji, aby zwiększyć sprzedaż na największym na świecie rynku motoryzacyjnym i uniknąć wyższych ceł importowych nałożonych na samochody w USA.

Według raportu Reutera nie jest jednak jasne czy Tesla osiągnie cele produkcyjne na koniec roku ze względu na niepewność dotyczącą zamówień, siły roboczej i dostawców. Jednak firma pracuje nad poprawą marży by osiągnąć zysk w drugiej połowie 2019 r., a sam lider stara się ograniczyć wydatki.

Elon MuskMusk oznajmił wcześniej, że Tesla ma być rentowna w czwartym kwartale, a trzeci kwartał ma wyjść na zero. Firma dodała, że ​​mniej koncentruje się na zysku, a bardziej na wzroście wolumenu, zwiększeniu mocy i generowaniu przepływu gotówki. Pod presją spełnienia wielokrotnie powtarzanych obietnic, które zapewnią Tesli zrównoważony zysk, Musk stara się ograniczyć koszty, jednocześnie wydając na ważne inicjatywy (fabryka w Szanghaju) i nowe linie montażowe na nadchodzące modele, takie jak SUV Model Y czy półciężarówka. Tesla ogłosiła również, że zawarła umowę o udzielenie kredytu w wysokości do 5 miliardów juanów (700 milionów dolarów) na finansowanie pojazdów w tranzycie do Chin.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here