Naga MarketsElon Musk w Saturday Night Live: Tak, Dogecoin to wałek!
Lloyd Ostertag. Źródło: youtube.com | Saturday Night Live

Kurs Dogecoina runął w weekend mimo oczekiwań olbrzymiej części internetowych inwestorów, którzy spodziewali się ruchu w górę po sobotnim wystąpieniu Elona Muska w satyrycznym show Saturday Night Live. W jednym ze skeczy, postać grana przez ekscentrycznego miliardera, stwierdziła, że DOGE to “wałek”.

  • Elon Musk powoli zmienia narrację co do Dogecoina
  • Nie można już mówić o jednogłośnym entuzjazmie wobec kryptowalut
  • W jego słowach zaczynają pojawiać się ostrzeżenia, choć wciąż twierdzi, że kryptowaluty to przyszłość

Dogecoin w dół po występie Elona Muska w TV

Dogecoin jest już piątą największą kryptowalutą pod względem wartości rynkowej, nawet pomimo sporej przeceny w sobotę wieczorem po występie Elona Muska w show Saturday Night Live.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze w sobotę rano Dogecoin był najdroższy w historii osiągając cenę 73 centów, jednak w niedzielę opadł nawet do 41 centów, czyli o 44%! W poniedziałek rano notowany jest po 54 centy.

Elon Musk w Saturday Night Live: Tak, Dogecoin to wałek!
Notowania DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

Zatem sobotni występ Muska w satyrycznym show okazał się klasycznym motywem na zasadzie “kupna plotek i sprzedaży faktów”. Najpierw mieliśmy do czynienia z budowaniem wysokich oczekiwań, medialną nagonką, szumem na inwestorskich forach, a potem zobaczyliśmy przeciwny scenariusz niż spodziewany: spadki zamiast hucznie zapowiadanych wzrostów.

Plus500

Znamienny jest także fakt, że Elon Musk faktycznie wystąpił w skeczu o Dogecoinie i rzeczywiście jako Dogefather, ale nie do końca tak, jak spodziewali się tego jego fani. Nie było wyrachowanego, zimnego sycylijskiego mafioza. Był za to dziwaczny ekspert finansowy, Lloyd “Dogefather” Ostertag.

Nie będziemy zdradzać więcej szczegółów o skeczu, warto obejrzeć go samemu, jednak jedną myśl Elona Mu…. Lloya Ostertaga warto zapamiętać. Po wielokrotnych pytaniach o to, czym jest Dogecoin, odpowiedział:

Tak, to wałek. (ang. yeah, it’s a hustle) – stwierdził Lloyd Ostertag grany przez Elona Muska.

invest

To jednak nie wszystko, co w weekend zapewnił swoim fanom Elon Musk. Gdy wychodził ze studia po nagraniu SNL, został przyłapany przez fanów i odpowiedział na pytania związane z tematem nr 1: rzecz jasna, kryptowalutami.

Kryptowaluty są obiecujące, ale proszę inwestujcie ostrożnie. – stwierdził Musk w tweecie opublikowanym w piątek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here