Naga MarketsElon Musk rozkłada ręceElon Musk, miliarder, przedsiębiorca i filantrop, o którym często słychać w mediach. Na liście najbogatszych ludzi Forbesa znalazł się podejmując trudne decyzje. Niedawno przypomniał o tym odpowiadając na pytanie postawione, na Twitterze.

Majątek Elona Muska szacowany jest obecnie na około 21 miliardów USD. Natomiast jeszcze w 2008 roku, Musk żył z pożyczonych pieniędzy. Chociaż po sprzedaży akcji PayPala otrzymał 180 milionów dolarów, wszystkie te pieniądze zainwestował w swoje nowe przedsięwzięcia. Doprowadziło to, do tego, że musiał pożyczyć pieniądze, by zapłacić czynsz.

Te artykuły również Cię zainteresują
Elon Musk odpowiada na Twitterze

Pomimo, że w 2008 roku był milionerem, wszystkie jego pieniądze powiązane były z Teslą i SpaceX. Dodatkowo, miało wtedy miejsce postępowanie rozwodowe Muska.

“Najgorszy rok w życiu”

W szczerym wywiadzie, który przeprowadził Scott Pelley, Elon Musk przyznał „To był zdecydowanie najgorszy rok [2008] w moim życiu”.

Także w 2008 roku rakieta Falcon 1 skonstruowana przez SpaceX po raz trzeci zawiodła w próbach startowych. W Tesli również sprawy nie miały się dobrze, próby wprowadzenia na rynek modelu Roadster pochłaniały  ogromne ilości pieniędzy.

„Pamiętam, jak budziłem się w niedzielę przed Bożym Narodzeniem w 2008 roku i myślałem sobie:„ Człowieku, nigdy nie myślałem, że jestem kimś, kto kiedykolwiek byłby zdolny do załamania nerwowego. Czułem, że jeszcze nigdy nie byłem tego tak bliski. Bo to wydawało się bardzo, bardzo mroczne” – powiedział Musk.

NASA odmienia losy Muska

Trudny los Muska z 2008 roku został odmieniony przez NASA. Agencja kosmiczna na dwa dni przed Bożym Narodzeniem zaproponowała przedsiębiorcy kontrakt na 1,5 miliarda dolarów.

Zobacz tez: USA i Chiny podpiszą umowę handlową w maju?

Pomocy przyszła także ze strony inwestorów Tesli, którzy zdecydowali się przeznaczyć większe fundusze na projekt. Koła ratunkowe, które wykorzystał Muska pozwoliłby mu później osiągnąć status miliardera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here