Naga MarketsElon Musk: Vitalik Buterin bo się dogecoina (DOGE)
Elon Musk, prezes Tesli

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, opublikował w weekend długi artykuł na temat ograniczeń skalowalności sieci blockchain, krytykując twierdzenia prezesa Tesli, Elona Muska. Miliarder w poniedziałkowy poranek odpowiedział na tezy stawiane przez Buterina w krótkim wpisie na Twitterze twierdząc, że programista po prostu boi się dogecoina (DOGE), co jest powodem jego krytyki rozwiązań skalowalności, o których wspominał Musk.

  • Musk sugerował, że dogecoin może stać się alternatywną dla innych kryptowalut jeżeli zwiększy czas wydobycia bloku i jego rozmiar
  • Buterin sugeruje, że z punktu widzenia utrzymania zdecentralizowanej sieci wdrożenie takiej zmiany nie jest łatwe
  • Prezes Tesli odpowiada na krytykę założyciela Ethereum i sugeruje, że ten po prostu boi się konkurencji ze strony DOGE
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Buterin cytuje Elona Muska. Nie zgadza się z jego wizją rozwoju dogecoina

Artykuł, opublikowany na blogu Buterina 23 maja, podkreśla kompromis pomiędzy decentralizacją a skalowalnością w architekturze sieci blockchain. Artykuł jest odpowiedzią na tweet Elona Muska z 15 maja, w którym stwierdził on, że dogecoin stanie się wiodącym łańcuchem, jeśli zwiększy rozmiar bloku o 900%:

Te artykuły również Cię zainteresują
– W idealnym rozwiązaniu doge przyspiesza czas bloku 10X, zwiększa rozmiar bloku 10X, a opłata spada 100X. Wtedy wygrywakomentował Elon Musk.

Vitalik Buterin kwestionuje propozycję Muska, podkreślając wyzwanie jakim jest dążenie do osiągnięcia gwałtownego wzrostu skalowalności i przepustowości “bez prowadzenia do skrajnej centralizacji i narażania na szwank podstawowych właściwości, które czynią blockchain tym, czym jest.”

Buterin podkreślił potrzebę decentralizacji, aby wyeliminować ryzyko posiadania przez sieć punktów awaryjnych, a także zwiększenia zabezpieczeń przed atakami. Dodał, że decentralizacja nie może być osiągnięta bez zwykłych użytkowników, którzy mogą swobodnie uruchamiać węzły.

– Aby blockchain był zdecentralizowany, niezwykle ważne jest, aby zwykli użytkownicy mogli uruchamiać węzły i aby istniała kultura, w której uruchamianie węzłów jest powszechną czynnością – dodawał Buterin.

Twórca Ethereum zapewnia również, że sharding może ułatwić skalowalność do tej oferowanej przez wiele zcentralizowanych łańcuchów. Opierając się na obecnym stanie sieci Ethereum, Buterin przewiduje, że sharded Ethereum mógłby “prawdopodobnie przetwarzać milion transakcji na sekundę z pełnym bezpieczeństwem blockchaina”.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Musk odpowiada Buterinowi w sprawie DOGE: „Boi się…”

W poniedziałkowy poranek Elon Musk odpowiedział na Twitterze na artykuł Vitalika Buterina zamieszczając tweeta o treści „Boi się…”, do którego dołączono obrazek odnoszący się do dogecoina (będący przeróbką plakatu z filmu Szczęki):

Wpis Elona Muska tym razem nie wywołał silniejszej reakcji na rynku DOGE, a kryptowaluta zyskuje skromne 2%, podobnie jak większość cyfrowych aktywów na początku nowego tygodnia.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | s&p notowania | cena akcji biomed | forex waluty w czasie rzeczywistym | analiza bitcoin | kurs usd | kurs pge |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here