Naga Markets

Elon Musk twórcą bitcoina? Miliarder zaprzecza, że jest Satoshi NakamotoElon Musk znany jest ze swojego zaangażowania w branżę kryptowalutową, a świadomość fanów o jego wielkim majątku sprawia, że każde słowo miliara przebija się ze zdwojoną siłą do nagłówków portali internetowych. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się czy faktycznie jest on twórcą bitcoina: legendarnym Satoshi Nakamoto. CEO Tesli po raz kolejny zaprzeczył, ale pogłoski wcale nie cichną.

Elon Musk to twórca bitcoina? Stażysta SpaceX uważa, że tak

Przed kilkoma dniami świat obiegły informacje opublikowane przez byłego stażystę SpaceX, Sahila Guptę, że to rzekomo Elon Musk jest twórcą bitcoina, enigmatycznym Satoshi Nakamoto. Jak stwierdził Gupta, obecnie jest niemal pewien, że to Musk odpowiada za cały projekt bitcoina. Czy to kolejna teoria spiskowa?Były stażysta SpaceX twierdzi, że nie, a dowodem ma być rozmowa między Guptą a byłym szefem biura Muska, Samem Tellerem. W 2017 roku Gupta miał spytać, czy to CEO Tesli i SpaceX ukrywał się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Teller po 15 sekundach milczenia według Gupty miał odpowiedzieć:

Cóż, co mogę powiedzieć (Well, what can I say)? – rzekomo wypowiedział się szef biura Muska.

Interior capital

Po raz pierwszy Gupta informował o tym, że Musk jest twórcą BTC już w 2017 roku. Sprawa nabrała wtedy rozpędu i skomentował ją sam Elon Musk:

Nieprawda. Przyjaciel wysłał mi trochę BTC kilka lat temu, ale nie wiem gdzie jest. – odparł Musk.

Natomiast wcześniej w 2014 roku Elon Musk tweetował w dość żartobliwy i dwuznaczny sposób w odpowiedzi na doniesienia Bloomberga o tym, że twórcą BTC miał być Dorian Nakamoto (informacje te zostały później zdementowane).

Cóż, teraz gdy odkryty został Satoshi Nakamoto, myślę, że sprawa jest zamknięta… 🙂 – napisał w 2014 roku CEO SpaceX.

Pod koniec grudnia 2021 roku w podcaście z Lexem Fridmanem, CEO Tesli został zapytany, czy “na pewno” nie jest Satoshi Nakamoto. Ekscentryczny miliarder po raz kolejny zaprzeczył. W odpowiedzi Fridman spytał, czy założyciel SpaceX powiedziałby światu o tym, że jest wynalazcą bitcoina, gdyby faktycznie nim był. W odpowiedzi Musk powiedział: “Tak”.

Spekulacje o tym czy CEO Tesli jest prawdziwym Satoshi Nakamoto trafiają na bardzo podatny grunt. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w Australii w maju tego roku, ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że Elon Musk jest twórcą bitcoina! Pisaliśmy o tym tutaj: Elon Musk twórcą Bitcoina? Ponad połowa Australijczyków właśnie tak uważa

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen forum | akcje wirtualna polska | cd projekt cena akcji | gpw pzu | długoterminowa prognoza kursu lewa | waluty online forex |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here