Naga MarketsWedług ostatnich zapowiedzi CEO Tesli, Elona Muska, producent samochodów elektrycznych ma zamiar wypuścić Model S Plaid w Chinach w marcu 2022 r. Plaid to najnowszy dodatek do flagowej serii Model S firmy Tesla, po raz pierwszy ogłoszony w czerwcu 2021 roku. Inwestorzy oczekują na dalsze wskazówki i potwierdzenie, czy producent faktycznie wyrobi się z założeniami mimo nierzadkich brakujących ogniw w dostawach.

  • Według najnowszego wpisu Muska, Model S Plaid pojawi się w Chinach w marcu 2022 r.
  • Zapowiadany jeszcze w czerwcu 2021dodatek powinien pojawić się w kilka kolejnych miesięcy
  • Kurs akcji Tesli rośnie 1,75% po tych informacjach
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla przygotowuje się pod wejście z modelem S Plaid na rynek azjatycki

Elon Musk nie omieszkał poinformować na swoim koncie społecznościowym Twitter, że Tesla zamierza wypuścić Model S Plaid na rynek chiński jeszcze w marcu 2022 roku. Może być to dosyć duże wyzwanie dla spółki zważywszy na fakt stale niedomagających łańcuchów dostaw, jednak CEO Tesli jest optymistycznie nastawiony do wyznaczonego celu.Przypomnijmy, że Plaid to najnowszy dodatek do flagowej serii Model S Tesli, po raz pierwszy ogłoszony w czerwcu 2021 roku. W tym czasie cena wywoławcza Tesla Model S Plaid w Chinach została ustalona na 1 059 990 juanów co przekłada się na 166 058 dolarów.

wykres Kurs akcji Tesla Inc H1 23.11.2021
Kurs akcji Tesla Inc H1 23.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tesla Inc. odsłoniła swój nowy Model S Plaid po raz pierwszy w pełnej okazałości podczas imprezy dostawczej we Fremont w Kalifornii. Wówczas Elon Musk określił, że samochód jest w stanie przejść od 0-60 mil na godzinę (mph) w 1,99 sekundy, z czasem ćwierć mili 9,23 sekundy i prędkością maksymalną 200 mph. Model S Plaid może pochwalić się mocą 1,020 koni mechanicznych i zasięgiem 390 mil na jednym ładowaniu, z możliwością naładowania 187 mil zasięgu w 15 minut.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here