Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli

Stany Zjednoczone nadal debatują nad długiem, który co roku zatwierdzany jest przez Kongres. Wielu analityków i inwestorów uważa, że ustanowienie progu zadłużenia było najmniej rozsądną decyzją kraju, a obecne dysksuje na temat jego zmniejszenia prowokują również milionerów do wyrażenia swojej opinii. Elon Musk na swoim Twitterze napisał, że rządzący nie rozumieją “najprostszej matematyki” chcąc opodatkować dodatkowo milionerów i miliarderów.

  • Elon Musk mówi, że opodatkowanie miliarderów nie zmniejszy obciążenia długiem
  • Słowa te pojawiają się po debacie rządzących, czy wprowadzić dodatkowy podatek dla najbogatszych
  • Sekretarz prasowy Białego Domu odpowiada na komentarze Muska
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Elon Musk: “To jest podstawowa matematyka”

CEO Tesli, Elon Musk skrytykował inicjatywę podniesienia podatków dla najbogatszych, która odbija się coraz to szerszym echem już nie tylko w Kongresie USA, ale i w mediach. Prognozuje on, że strategia podatkowa dotrze do klasy średniej za około dekadę. “Kiedy w końcu zabraknie im (rządowi – przyp. red.) pieniędzy, przyjdą po ciebie” – twierdzi miliarder. Musk dodał, że opodatkowanie miliarderów będzie mogło tylko zrobić “małą kroplę” w kierunku spłaty długu narodowego USA.wykres Kurs akcji Tesla H1 28.10.2021
Kurs akcji Tesla H1 28.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem Psaki odpowiada na krytykę Muska dotyczącą propozycji podatkowej dla miliarderów. Sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki odpowiedziała na wcześniejszą krytykę ze strony miliardera i przedsiębiorcy Elona Muska dotyczącą propozycji ustawodawczej opodatkowania osób wartych ponad 1 mld dolarów. Powiedziała, że administracja prezydenta uważa, że Amerykanie o najwyższych dochodach mogą sobie pozwolić na płacenie więcej, aby przyczynić się do inwestycji federalnych.

Dodała również, że prezydent USA Joe Biden jest zwolennikiem podatku od miliarderów. Pytana, czy są jakieś prawne wyzwania wobec projektu podatku, zaznaczyła, że Biały Dom nie będzie popierał niczego, co nie jest zgodne z prawem.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here