Naga MarketsElon Musk twierdzi, że nigdy nie sprzeda dogecoina (DOGE)Elon Musk po raz kolejny twittuje na temat kryptowalut. Tym razem twierdzi on, że nigdy nie sprzedał i nie planuje sprzedać dogecoina (DOGE). Pomimo armii 55 miliona obserwujących kurs tej kryptowaluty nie zareagował na to oświadczenie, choć wcześniej jego twitty potrafiły doprowadzać go ogromnych wahań, co miało miejsce m.in. na bitcoinie.

Musk twittuje od dogecoin

Miliarder, prezes Tesli i jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci biznesu po raz kolejny twittuje w tematyce kryptowalut. Tym razem wskazuje on, że nigdy nie sprzedał dogecoina, jak również, że nigdy w przyszłości tego nie zrobi. Elon musk znany jest tego, że jego wypowiedzi potrafią kształtować trendy na notowaniach kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym razem sytuacja była jednak nieco inna. Pomimo jakże optymistycznej deklaracji na temat tej kryptowaluty jej wycena zasadniczo nie wzrosła, a wręcz spadła nieznacznie w ciągu godziny od publikacji.

Niemniej w sieci pojawiły się informacje, że właściciel adresu z największą ilością dogecoinów postanowił dokupić kolejne 4,2069, co można odebrać jako zabieg żartobliwy (420 – międzynarodowy „symbol” marihuany, 69 – seksu).

Inwestorzy są już zmęczeni?

Wspomniany powyżej zakup (o wartości zaledwie 1,7 dolara) w połączeniu z twittem nie doprowadził do żadnych większych ruchów na kursie tej kryptowaluty. Może to wskazywać na fakt, że inwestorzy detaliczni są coraz bardziej zmęczeni ciągłymi twittami i zmianą zdań ze strony prezesa Tesli.

Mogą oni spoglądać w stronę innych wskaźników, tak by móc szacować cenę. Warto jednak pamiętać, że mimo wszystko 55 mln obserwujących, to dalej potężna „armia” i tego typu skoki dalej są realne, szczególnie że po ostatnim pytaniu „Ile kosztuje Doge w Oknie?” w ciągu kilku minut notowania dogecoin wzrosły z 0,37 USD do 0,40 USD.

Miłość Elona do konkretnego aktywa nie trwa jednak wiecznie. Jeszcze w styczniu Tesla ogłosiła, że kupuje BTC o wartości 1,5 mld dolara, Co więcej, miała również akceptować płatności za jej samochody właśnie za pomocy tej kryptowaluty. Romans ten zakończył się jednak już 12 maja, kiedy to prezes Tesli stwierdził, że nie będzie ona już akceptować BTC.

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zlotowki | notowania dolara online | bitcoin trend app | usd online | akcje benefit | kurs ccc | dolary kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here