Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli
Elon Musk stwierdził na Twitterze, że Dogecoin to jego ulubiona kryptowaluta

Nie Bitcoin, nie Ethereum i nie żaden z największych altcoinów znajduje się na pierwszym miejscu kryptowalutowej listy Elona Muska, założyciela spółek Tesla i SpaceX. Jak wynika z wtorkowego wpisu na Twitterze pozycję tę zajmuje… Dogecoin.


Musk powinien zostać nowym prezesem Dogecoina? Wyniki primaaprilisowej ankiety

„Dogecoin może być moją ulubioną kryptowalutą” – komentował na Twitterze we wtorek Elon Musk. Jego wypowiedź pojawiła się w odpowiedzi na primaaprilisową ankietę, w której twórcy Dogecoina pytali społeczność kto powinien zostać nowym prezesem kryptowalutowego projektu. Musk zdobył 54% głosów sympatyków aktywa odzwierciedlającego popularny internetowy mem.

Chociaż Dogecoin jako projekt miał być prześmiewczą alternatywą dla setek powstających w ekosystemie kryptowalut, to obecnie jest jedną z 25 największych pod względem kapitalizacji, generując w przeciągu ostatnich 24 godzin wolumen rzędu 90 milionów dolarów. Dla porównania na najbardziej aktywnej spółce polskiej GPW w trakcie wtorkowej sesji – CCC – obrót wynosił 118 milionów… złotych.

Zobacz również: Dogecoin 300% więcej transakcji niż… Bitcoin Cash?!

Musk niezaprzeczalnie należy do sympatyków rynku kryptowalut. Pod koniec lutego stwierdział, że “Bitcoin jest znakomity” i zdecydowanie lepszy od tradycyjnych form płatności. Sam twierdzi, że “nie byłoby dobrym [pomysłem] wykorzystanie zasobów Tesli, aby zaangażować się w kryptowaluty.”

Podkreślał jednak dalej inne zalety cyfrowych walut. Dodał, że blockchainowa waluta “omija kontrolę walutową […] papierowe pieniądze odchodzą, a kryptowaluta jest znacznie lepszym sposobem na przekazanie wartości niż kawałki papieru.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here