Naga MarketsElon Musk tweetuje o bitcoinie? Rynek zastanawia się czego dotyczył najnowszy wpis miliardera
Elon Musk, Tesla

Notowania bitcoina przebijają 60 tys. USD nadrabiając weekendowe zaległości, a rynek stara się zdyskontować wpis Elona Muska na jednym z portali społecznościowych.
W sobotę Elon Musk opublikował wpis na portalu Twitter, który może sugerować dynamiczne wzrosty jednego z instrumentów, w które zaangażowany jest Musk.

Elon Musk znowu tweetuje o “wzroście do księżyca”. Czy chodzi o bitcoina?

Powszechnie wiadomo, że wpisy Muska wpływają na notowania Tesli, bitcoina, a także innej kryptowaluty Dogecoin. W weekend miliarder napisał na Twitterze:

Te artykuły również Cię zainteresują
Co wywołało spekulację o jakie aktywo może chodzić Elonowi Muskowi: Wśród trzech najbardziej prawdopodobnych odpowiedzi znajdują się Dogecoin i bitcoin, o których właściciel Tesli pisze najczęściej.

O ile Dogecoin należy do instrumentów o gigantycznej zmienności, o tyle bitcoin i Tesla wykazują się coraz większą stabilnością. Wpis szefa firmy produkującej samochody może dotyczyć zarówno wyników kwartalnych Tesli jak i oczekiwań Muska odnośnie kształtowania się ceny kryptowalut.

Inwestorzy próbują zając odpowiednią pozycję, zanim okaże się czego de facto dotyczył wpis. W poniedziałek rano bitcoin drożeje o niemal 4 proc., a cena oscyluje wokół 60,8 tys. USD za token.

Notowania instrumentu BTC/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

[adrotates group=”53″]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here