Naga MarketsO problemach CEO Tesli, Elona Muska wiadomo było już od jakiegoś czasu. Wszystko dzięki znamiennemu tweetowi Muska dotyczącym prywatyzacji Tesli, który Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odebrała za spekulacje. Dziś wiemy już, że na Muska została nałożona kara 20 milionów dolarów oraz fakt, że przez przynajmniej następne 3 lata nie będzie szefem rady nadzorczej spółki. Wykres mocno odbiera informacje.


Na mocy umowy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, Elon Musk i spółka zapłacą karę w wysokości 20 milionów dolarów, a on sam – zostanie usunięty funkcji prezesa na co najmniej trzy lata. W pozwie przeciwko Muskowi agencja starała się go odsunąć zarówno jako prezesa, jak i dyrektora generalnego.

Dzisiejsze potwierdzenie informacji postępu procesowego ze strony SEC pozwala na odbicie 14 procentowego spadku cen akcji spółki z piątku. Notowania akcji pikowały do poziomu 264 dolarów za akcję z wcześniejszego poziomu ponad 307 dolarów za akcję, aby na początku nowego tygodnia powrócić nad pułap 300 dolarów:

Źródło: Bloomberg

Zobacz również: SEC pozywa Elona Muska za „mylące” tweety w sprawie wykupu Tesli

Rynek cały czas czeka jak przedsesyjne ruchy przełożą się na rzeczywistą zmianę cen akcji testujących wielomiesięczne dołki:

Tesla – wykres H1

Jak SEC podczas konferencji prasowej stwierdza: “status celebryty nie zwalnia Elona Muska z odpowiedzialności przestrzegania prawda“.

SEC postawiła również Tesli zarzuty za “niedopełnienie wymogu kontroli ujawniania informacji i procedur dotyczących tweetów Muska” – zarzut, za który firma jak już zostało wspomniane – musi zapłacić 20 milionów dolarów, o którym pisaliśmy również w weekendowym przeglądzie rynków. Tesla będzie również musiała wyznaczyć dwóch nowych niezależnych dyrektorów w swoim zarządzie i wprowadzić “procedury nadzoru nad komunikacją Elona Muska”.

Może Cię zainteresować: Tesla kroczy nad rynkową przepaścią?

Ogłaszając ugodę, Steven Peikin, dyrektor wydziału wykonawczego SEC, powiedział: “Elon Musk nie będzie już przewodniczącym Tesli, a sam zarząd Tesli czekają ważne reformy – w tym obowiązek nadzorowania komunikacji Muska z inwestorami – i oboje będą płacić kary finansowe w razie niedopełnienia obowiązku w przyszłości”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here