Naga MarketsElon Musk
Elon Musk, prezes Tesla Corp.

Elon Musk kontynuuje ataki na amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na Twitterze, odpowiadając na zarzuty instytucji sugerujące, że po raz kolejny publikował niedokładne informacje dotyczące spółki Tesla w mediach społecznościowych, mogąc tym samym wpływać na notowania akcji producenta elektrycznych samochodów.


„Coś jest nie tak z nadzorem SEC” – stwierdza Elon Musk

Właściciel Tesli reagował na oświadczenie SEC, które pojawiło się w trakcie poniedziałkowej sesji. Regulator informuje w nim, że Elon Musk 19 lutego złamał zeszłoroczne postanowienie sądu pisząc na Twitterze, że: „W 2011 roku Tesla wyprodukowała 0 samochodów, a w 2019 wyprodukuje ich 500 tys”. Jak wynikało natomiast z treści ugody Musk miał uzyskać zgodę od firmy na publikację podobnych postów, które mogą mieć znaczenie dla notowań i akcji Tesli.

Jak informował portal Comparic.pl, zdaniem SEC ekscentryczny miliarder „udostępnił błędną informację każdemu, kto ma dostęp do Internetu”. Stawia to Muska jak i Teslę w niewygodnym położeniu, zaistniała bowiem możliwość, że straci możliwość dalszego prowadzenia spółki, jak i jakiegokolwiek innego notowanego publicznie podmiotu.

W odpowiedzi do dyskusji, która wywiązała się pomiędzy Internautami na Twitterze sugerującymi, że tym razem to komunikat SEC doprowadził do reakcji rynku, Musk stwierdzał, że „coś jest nie tak z nadzorem SEC” i że podobne sytuacje miały miejsce „już kilka razy”:

Jak słusznie zauważa właściciel Tesli, jego komentarz odnośnie produkcji 500 tysięcy samochodów pojawił się po raz pierwszy 30 stycznia 2019 roku w dokumencie dotyczącym prognoz przychodowych. Powtórzenie wiadomości na Twitterze w połowie lutego było więc jedynie jej powieleniem, a nie nowinką, czy też plotką rynkową.

W trakcie handlu poza-sesyjnego notowania Tesli traciły, reagując na wniosek SEC złożony do sądu, a wtorkowe otwarcie przynosi test poziomów poniżej 290 dolarów (najniższych od miesiąca), jednak ostatecznie Tesla odrabia część strat i spadek w stosunku do sesji poniedziałkowej wynosi niespełna 1%

Poprzedni wyrok SEC został ogłoszony pod koniec września. Na mocy umowy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, Elon Musk i Tesla zapłacili karę w wysokości 20 milionów dolarów, a on sam został usunięty z funkcji prezesa na co najmniej trzy lata. W pozwie przeciwko Muskowi agencja starała się go odsunąć zarówno jako prezesa, jak i dyrektora generalnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here