Naga Markets

Pozew o wartości 258 miliardów dolarów oskarżający Elona Muska o prowadzenie piramidy finansowej w celu wspierania kryptowaluty Dogecoin rozszerzył się, dodając siedmiu nowych powodów i sześciu nowych pozwanych, w tym jego firmę zajmującą się budową tuneli The Boring Company.

Elon Musk manipulował kursem DOGE?

Zgodnie ze zmienioną skargą złożoną we wtorek w sądzie federalnym na Manhattanie, Elon Musk oraz jego firmy Tesla, SpaceX i Boring Company oraz inni celowo napędzili wzrost ceny Dogecoina o ponad 36 000 proc. w ciągu dwóch lat, po czym pozwolili notowaniom kryptowaluty spaść o niemal 94 proc.

W ten sposób oskarżeni “zyskali dziesiątki miliardów dolarów” kosztem innych inwestorów Dogecoin, wiedząc jednocześnie, że waluta nie ma wartości wewnętrznej i że jej wartość “zależała wyłącznie od marketingu” – wskazano w skardze.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Oprócz Ilona Muska i jego firm, oskarżenie dotyczy także m.in. fundacji Dogecoin, która
nazywa się non-profit zapewniając zarządzanie i wsparcie dla Dogecoin. Oskarżyciele uważają, że mimo to, nie można było natychmiast skontaktować się z nim w celu uzyskania komentarza.

Oskarżyciele domagają się 258 miliardów dolarów odszkodowania.

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig wykres | benefit akcje notowania | notowania allegro | orlen akcje rekomendacje | kęty kurs akcji | pko cena akcji | mercator akcje rekomendacje | akcje ten square games |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDowiedz się więcej o najbardziej oczekiwanej grze roku na Xboxa! Plot Twist zdradza szczegóły The Last Case of Benedict Fox
Następny artykułEBC znów podniesie stopy procentowe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here