Naga MarketsElon Musk ponownie twierdzi, że Tesla może być obecnie przewartościowanaKurs akcji Tesli od początku tego roku zyskał już ponad 400%, jednak nie brakuje obwieszczeń analityków, którzy twierdzą, że akcje producenta samochodów elektrycznych są obecnie zbyt drogie. Wśród podobnych głosów pojawiła się także opinia samego Elona Muska, który stwierdził, że Tesla jest obecnie przewartościowana. Ekscentryczny milioner dodał jednak, że spółka będzie warta więcej w ciągu kolejnych pięciu lat.

  • Elon Musk znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi
  • CEO Tesli w sierpniu 2018 roku zażartował m.in. że przenosi spółkę na rynek prywatny po 420 dol. za akcję. Za ten wpis został ukarany przez SEC
  • W maju tego roku Musk tweetował także, że cena akcji Tesli jest za wysoka

Musk: Tesla będzie warta więcej za 5 lat

Akcje Tesli jak do tej pory podrożały od dołka z 18 marca wywołanego pandemią o ponad 480% i jak się okazało, sam CEO spółki, Elon Musk, uważa, że jego firma jest obecnie przewartościowana na giełdowym rynku.

Elon Musk ponownie twierdzi, że Tesla może być obecnie przewartościowana
Notowania akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

– Jakaś krytyczna rynkowa masa doszła do wniosku, że Tesla wygra, tak mi się wydaje. – zauważył Musk.

Już wcześniej powiedziałem, że cena akcji Tesli jest wysoka i było to przed obecnymi poziomami wyceny. Jednak jeśli spytacie mnie: czy sądzę, że Tesla będzie warta więcej za 5 lat? Myślę, że odpowiedź brzmi: tak. – dodał CEO Tesli.

To nie pierwszy raz, gdy Elon Musk poinformował opinię publiczną o swoich odczuciach co do bieżącej ceny za akcję swojej spółki. 1 maja tego roku Musk udostępnił tweeta, w którym wprost stwierdził:

Elon Musk ponownie twierdzi, że Tesla może być obecnie przewartościowana
Słynny tweet Elona Muska dotyczący ceny Tesli. Źródło: twitter.com

Moim zdaniem cena za akcję Tesli jest za wysoka. – tweetował Musk.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Bitcoin z mniejszą zmiennością niż akcje Tesli! Czy nastąpi duży ruch BTC?

Musk uważa, że Tesla jest w niebezpieczeństwie

Musk w wywiadzie dla podcastu New York Times odniósł się także co do zagrożeń jakie czyhają na Teslę w obecnej trudnej sytuacji rynkowej.

– Tesla w tym momencie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, tak jak miało to miejsce jakieś 3 lata temu. To, że Tesli udało się osiągnąć poziom masowej produkcji i mieć trwałe pozytywne przepływy pieniężne jest z punktu widzenia producenta samochodów prawdziwym osiągnięciem Tesli. – zaznaczył Musk.

Legendarny CEO spółki zwrócił także uwagę na to, że Tesla działa nie tylko w branży samochodowej i stara się rozwijać m.in. na rynku energetyki odnawialnej. Wśród ostatnich zapowiedzi w ramach “Battery Day”, które miało miejsce tydzień temu Musk zapowiedział stworzenie autonomicznego samochodu o rynkowej cenie poniżej 25 tys. dol.

– Tesla powinna być oceniana pod względem tego o ile lat przyspiesza nadejście zrównoważonej odnawialnej energii – dodał Elon Musk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here