Naga MarketsElon Musk: "Tesla ma szansę na rekordowy kwartał". Battery Day już we wtorekAkcje Tesla Inc. po korekcie na początku września stopniowo zbliżają się do poziomów blisko rekordowych szczytów. W notowaniach przedsesyjnych w poniedziałek akcje Tesli drożeją o 2% do 448,06 dol. Za wzrostem odpowiada szereg czynników, a Elon Musk stara się zmotywować swoich pracowników do wzmożonego wysiłku w celu osiągnięcia możliwie najlepszych kwartalnych wyników.

  • Akcje Tesli od początku roku podrożały o ponad 428%
  • Natomiast od dołka z marca wywołanego pandemią, kurs wystrzelił w górę już o ponad 512%
  • Pod koniec sierpnia Tesla dokonała splitu akcji w stosunku 1 do 5, co dodatkowo spowodowało wzrost wartości rynkowej spółki

Tesla: Elon Musk motywuje kadrę

Elon Musk pod koniec III kwartału 2020 roku stara się wycisnąć ze swoich pracowników ostatnie krople potu, zachęcając ich do wzmożonego wysiłku w celu osiągnięcia rekordowej liczby pojazdów sprzedanych przez Teslę.

Mamy szansę na rekordowy kwartał jeśli chodzi o liczbę dostarczonych pojazdów, ale będziemy musieli ciężko harować, aby to osiągnąć. To największa liczba samochodów dziennie jaką mielibyśmy dostarczyć. – podbudował swoich pracowników ekscentryczny milioner.

– Proszę, traktujcie dostawy pojazdów jako absolutnie największy priorytet. Jest ekstremalnie ważne, aby produkcja w fabryce była na najwyższym możliwym poziomie przez następne 10 dni. To kluczowe dla rynku w Kalifornii. – zaznaczył Elon Musk w e-mailu skierowanym do pracowników pod tytułem “Wszystkie ręce na pokład!”.

Zobacz również: Akcje Tesli mogą wzrosnąć jeszcze o ponad 40% dzięki bateriom, twierdzi analityk

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla: znany analityk zwiększa rekomendację

Swoją rekomendację cenową dla Tesli zwiększył jeden z najbardziej znanych analityków wyceniających akcje spółki Muska. Daniel Ives z Wedbush, bo o nim tutaj mowa, zwiększył cenę docelową Tesli z 380 dol. na aż 475 dol.

Elon Musk motywuje pracowników Tesli. Wielki event spółki już jutro
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Analityk argumentuje zmianę wyceny wzrostem popytu na samochody Tesli w Chinach i twierdzi, że amerykański producent samochodów elektrycznych zwiększył swoje rynkowe udziały względem chińskich konkurentów. Wyższa ma być także marża ze sprzedaży pojazdów spółki w Chinach względem tej w USA czy Europie. Ma to się przełożyć na wzrost przychodów Tesli już w tym kwartale, ale i w przyszłych latach.

Ekspert oczekuje, że chiński rynek będzie stanowił ponad 40% globalnej sprzedaży Tesli na początku 2022 roku. W związku z tym, Ives zwiększył także swoją optymistyczną byczą wersję rekomendacji na 700 dol.

W ten wtorek Tesla będzie gospodarzem “Battery Day”, czyli wydarzenia promującego nową linię produkcyjną akumulatorów do samochodów elektrycznych. Analitycy spodziewają się ważnych informacji ze strony Tesli, które mogą znacznie zwiększyć popyt na akcje spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here