Naga Marketspanele słoneczne teslaPrawie trzy lata po tym jak dyrektor generalny Tesli Elon Musk zaprezentował pomysł dachów słonecznych w ramach którego zamierzał przejąć firmę SolarCity, producent samochodów stwierdził, że w końcu ma wersję płytek dachowych, które może produkować masowo.


Zobacz również: Traderzy “shortujący” akcje Tesla stracili w ciągu jednego dnia 1,4 miliarda USD

Musk: Do końca roku będziemy produkować 1000 dachów tygodniowo

To było dość trudne. Dachy muszą być solidne. Po dodaniu elektryfikacji do dachu jest to dość skomplikowane – powiedział Musk w piątek.

Elegancki dach jest kluczowym elementem dążenia Tesli do ożywienia trudnego i pełnego konkurencji biznesu słonecznego. Musk zaprezentował produkt w 2016 roku, ale firma nie była w stanie doprowadzić produkcji do pełnej skali. Płytki fotowoltaiczne są zaprojektowane tak, aby przypominały zwykłe gonty, w przeciwieństwie do paneli słonecznych na dachu.

Najnowsza wersja gontów została wprowadzona po tym, jak Tesla straciła status największej amerykańskiej firmy zajmującej się instalacją ogniw słonecznych na dachu. Została również pozwana przez Walmart Inc. ws. pożarów w kilkudziesięciu dużych sklepach z systemami solarnymi Tesli, a firma wciąż stoi przed sporem akcjonariuszy o kontrowersyjne przejęcie SolarCity.

panele słoneczneTesla początkowo twierdziła, że będzie powoli rozwijać swój dach słoneczny. Ale problemy z estetyką, kosztami i procesem produkcyjnym utrudniały masową produkcję. W pewnym momencie w 2018 roku firma produkowała wystarczającą ilość gontów słonecznych dla zaledwie trzech do pięciu domów tygodniowo.

Na początku tego roku Musk ogłosił 2019 rok „rokiem dachu słonecznego”. W lipcu napisał na Twitterze, że Tesla „szybko rozwija linię produkcyjną” i że ma nadzieję produkować około 1000 dachów tygodniowo do końca roku.

Musk wykorzystuje przestoje w dostawach prądu w Kalifornii

Brak aktywnej sieci elektrycznej? Nie ma problemu, uważa Elon Musk. Jako że Kalifornia szykuje się na czwarty, rozległy i celowy brak prądu w tym miesiącu, dyrektor generalny Tesla Inc. ponownie wykorzystuje kryzys do promowania produktów energetycznych firmy. Jednak nie powinniśmy się spodziewać, że systemy Muska będą działały w całym domu, ostrzega Michelle Davis, analityk w Wood Mackenzie Power & Renewables.

Tesla, podobnie jak inne firmy zajmujące się energią słoneczną, wykorzystuje wzrost zainteresowania zieloną energią. Jednak większość baterii słonecznych może zapewnić jedynie minimalne usługi – zasilając tylko kilka obwodów w domu – powiedział Davis w poniedziałek w wywiadzie.

Musk napisał także na Twitterze, że Tesla daje Kalifornii pierwszeństwo dla nowych instalacji baterii słonecznych. Ludzie, którzy są bezpośrednio dotknięci pożarami, otrzymają 1000 $ rabatu, poinformował w innym tweecie.

Akcje Tesli kontynuują silny impuls wzrostowy

Kurs akcji Tesli po otwarciu się silną luką wzrostową w piątek, kontynuuje impuls wzrostowy w tym tygodniu. Widać wyraźną euforię w ostatnich dniach. Notowania oscylują we wtorek wokół poziomu 330 USD i już niewiele brakuje do tegorocznego szczytu 352 USD, którego przebicie otworzy drogę do oporu 379,5 USD (szczyt z grudnia 2018 roku). Z drugiej strony najbliższe wsparcie stanowi psychologiczny poziom 300 USD.

Kurs Tesli we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com 29 10 19
Kurs Tesli we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here