Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli
Elon Musk twierdzi, że Tesla produkuje najlepszy układy scalone

Producent elektrycznych samochodów, Tesla, poinformował o wdrożeniu mikroprocesorów własnego autorstwa do autonomicznych pojazdów, odchodząc tym samym od rozwiązań oferowanych przez Nvidię. Elon Musk stwierdza, że jego spółka jest w stanie tworzyć najlepsze chipy na świecie.


Elon Musk: Robo-taxi w przyszłym roku

“Na początku wydaje się to nieprawdopodobne – jak to możliwe, że Tesla, która nigdy wcześniej nie zaprojektowała układu scalonego – stworzy najlepszy mikroprocesor na świecie?” – powiedział dyrektor generalny w poniedziałek w trakcie Dnia Inwestora, koncentrując się na autonomicznych samochodach. “Ale obiektywnie patrząc właśnie to się wydarzyło. Nowy komponent znalazł się już w samochodach”

Te artykuły również Cię zainteresują
47-letni Elon Musk chwalił się najnowszymi osiągnięciami pomiędzy szczegółowymi prezentacjami zespołu inżynierskiego zajmującego się programem Autopilot. Jak twierdzi właściciel firmy, ta powinna zaprezentować w pełni autonomiczne samochody i zaoferować je w regularnej sprzedaży w przyszłym roku – bez konieczności ingerencji człowiek wewnątrz – w formie floty „robo-taxi”.

Tesla zdecydowała się wykorzystać własne układy scalone oraz sprzęt niezbędny do sterowania autonomiczną jazdą w Modelu S oraz w Modelu X około miesiąca temu, rezygnując z usług Nvidia. W przypadku Modelu 3 zmiana miała miejsce natomiast w tym miesiącu. Nvidia zakwestionowała część stwierdzeń Tesli przedstawionych w trakcie prezentacji – Musk twierdził bowiem, że wydajność całego komputera była mniejsza od pojedynczego układu scalonego. Oprócz tego producent sprzętu komputerowego docenił starania Tesli stwierdzając, że ta „wysoko podniosła poprzeczkę w branży samochodów autonomicznych”.

Zobacz również: Elon Musk w 2008 r. został bankrutem by ratować Teslę. Teraz jest wart $21 mld

Akcje Tesli szorują po dnie, Musk znowu z problemami na Twitterze

Notowania Tesli w handlu poświątecznym traciły najsilniej od miesiąca, znajdując się tuż nad poziomem 260 dolarów, gdzie przebiegają tegoroczne minima. Powodem są wpisy na Twitterze dotyczące działalności spółki, które miały rzekomo wprowadzać inwestorów w błąd.

Amerykański regulator SEC miał podjąć decyzję dotyczącą wyciągnięcia sankcji wobec Muska już w minionym tygodniu, sąd jednak przesunął ostateczną danę na 25 kwietnia (najbliższy czwartek). Spadki giełdowe wynikają również z gorszych wyników raportowanych w I kw. 2019 roku oraz wyraźnego spadku dostaw.

„Ze względu na ogromny wzrost dostaw w Europie i Chinach, który niekiedy przekraczał 5x poziom szczytowy oraz wiele wyzwań, z jakimi mieliśmy do czynienia po raz pierwszy, do 21 marca, czyli dziesięć dni przed końcem kwartału, zrealizowaliśmy tylko połowę całego zamówienia kwartalnego. Spowodowało to przesunięcie dużej liczby dostaw pojazdów na drugi kwartał. Na koniec pierwszego kwartału około 10 600 pojazdów było w drodze do klientów na całym świecie” – stara się tłumaczyć spadki dostaw Tesla.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here