Naga Markets
Elon Musk
Elon Musk, prezes Tesla Corp.

Tesla nie może zaliczyć początku 2019 roku do udanych. Tylko na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy akcje spółki Elona Muska spadły bowiem o ponad 39%, w efekcie czego stały się one najtańsze od stycznia 2017 roku. Zdaniem analityka Morgan Stanley, jednym z elementów szkodzących producentowi samochodów elektrycznych może okazać się ich zbyt łatwa dostępność dla konsumentów.


Tesla – czy wciąż marka premium?

Dotychczas Tesla traktowana była jako marka premium a jej właścicielami okazywały się głównie osoby zamożne, które w taki czy inny sposób chciały wyróżnić się z tłumu. Podaż samochodów elektrycznych tego producenta była bowiem dość mocno ograniczona co skutkowało tym, że ich ilość na drogach była znikoma. Pod koniec lutego 2019 roku CEO TesliElon Musk poinformował jednak o wprowadzeniu do oferty “niskokosztowego” Modelu 3, którego cena zaczynać miałaby się już od 35 tys. USD.

Analityk Morgan Stanley, Adam Jonas przyznał w piątkowej notatce dla inwestorów, że rosnące tempo produkcji Tesli i aktywny rynek odsprzedaży mogą zaszkodzić atrakcyjności marki i zmniejszyć popyt na jej samochody.

– Wiele firm z branży motoryzacyjnej dokłada wszelkich starań, aby utrzymywać i ponownie wprowadzić na rynek swoje używane pojazdy w celu zwiększenia dostępności używanych produktów dla klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup nowych …. zauważamy, że że może dojść do równoczesnego obniżenia ceny pod względem obniżenia wartości niedoboru – powiedział analityk Morgan Stanley w notatce dla inwestorów.

W tej samej notatce Jonas zauważa również stale rosnące zainteresowanie zakupem samochodów elektrycznych Tesli na rynku wtórnym, co jest formą “bezpłatnej reklamy” i promocji produktu wśród potencjalnych nabywców.

Morgan Stanley szacuje jednak, że do końca tego roku po drogach jeździć będzie ponad 860 tys. pojazdów Tesli. Oznacza to, że na każdy sprzedany nowy samochód przypada 2,5 już istniejącego, co zdaniem Jonasa może przyczynić się do zmniejszenia popytu na rynku pierwotnym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Poniedziałkowe rytmy na głównych rynkach. DAX, Nasdaq oraz EUR/USD
Następny artykułeBay i Bitcoin w końcu pójdą w parze? Platforma wprowadza płatności kryptowalutowe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here