Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli
Elon Musk, prezes Tesla Inc.

Elon Musk w zeszłym roku zyskał zwiększył swój majątek w rekordowym tempie dzięki spektakularnej zwyżce akcji Tesli. W całym 2020 roku, notowania producenta samochodów elektrycznych wystrzeliły w górę o astronomiczne 743%, a wraz z nimi także wartość majątku Muska. Teraz, gdy kurs akcji Tesli od szczytów opadł o ponad 33%, jego fortuna stopniała w rekordowym tempie.

  • Jeszcze w styczniu Tesla posiadała kapitalizację rynkową o wartości ponad 830 mld dol.
  • Teraz wynosi ona zaledwie 573 mld dol.
  • Zaangażowanie spółki w branżę kryptowalut nie wywołało wzrostu notowań

Musk już nie jest najbogatszy na świecie

Elon Musk jeszcze niedawno mógł nazywać się najbogatszym człowiekiem na Ziemi, gdy pod koniec stycznia notowania Tesli wystrzeliły w górę do okolic 900 dol. Ekscentryczny miliarder pomnażał swój majątek w zatrważającym tempie.

Wystarczy wspomnieć, że uwzględniając sierpniowy split akcji, od pandemicznego dołka z 18 marca 2020 roku, gdy akcje potaniały do 72,24 dol., notowania Tesli do szczytów z końca stycznia 2021 r. zyskały ponad 1145%!

Jednak obecnie akcje Tesli notowane są po 597,95 dol., o ponad 33% niżej niż wspomniane szczyty wszechczasów. Tak szybko, jak Musk zdobył pozycję lidera w rankingu bogaczy, tak szybko ją stracił.

Elon Musk stracił majątek tak szybko jak zyskał. Już nie jest najbogatszy na świecie
Notowania kursu akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Obecnie Musk plasuje się na drugiej pozycji, posiadając majątek o ponad 20% mniejszy niż Jeff Bezos, który może pochwalić się imponującą fortuną o wartości 177 mld dol. Jeszcze przed miesiącem, Musk miał pod swoim nazwiskiem przypisaną łączną sumę 210 mld dol.

Zobacz również: Jak zainwestować w akcje Tesli w Plus500?

Choć Tesla jest oczkiem w głowie Muska i z nią przede wszystkim kojarzony jest Elon Musk, to spadek wartości majątku miliardera nie jest tylko powiązany z sytuacją w branży elektromobilności.

Przed miesiącem Tesla zakupiła Bitcoiny o wartości 1,5 mld dol. i choć ta kwota wydaje się dość niewielka w porównaniu do kapitalizacji spółki, to wystarczyła by spekulanci powiązali te dwa aktywa nieformalną więzią. Gdy spadał kurs BTC, spadał też kurs akcji Tesli.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda jsw | notowania orlen | pkn orlen akcję | btc wykres | stooq eur pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Wiecie co goowno mnie to obchodi jego majątek jego zycie jego problem. Jakos wszystkimi ludzmi którzy maja wieksze e
    Problemy sie nie interesujecie ludzie na świecie umieraja a mnoe ma obchkdsi bo ktoś stracił majątek rzeczywiście i pewnie nie ma za co zyc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here