Naga MarketsElon Musk stracił 15 mld dol. po dniu spadków notowań Tesli i BitcoinaElon Musk już nie jest najbogatszym człowiekiem świata, po tym jak kurs akcji Tesla Inc. runął w dół aż o 8,6% w poniedziałek. Pierwszym ostrzeżeniem było załamanie ceny Bitcoina, którego notowania, podobnie jak Tesli, w ostatnich miesiącach gwałtownie zwielokrotniły swoją wartość. W wyniku poniedziałkowej przeceny, Elon Musk stracił aż 15 mld dol. swojego majątku.

Akcje Tesli z największym dziennym spadkiem od 5 miesięcy

Akcje Tesli w poniedziałek w trakcie głównej sesji notowań na NASDAQ potaniały aż o 8,6% zatrzymując się na 714,50 dol. na koniec sesji. Warto wspomnieć, że jeszcze w połowie stycznia notowania spółki Elona Muska wyznaczyły nowe szczyty wszechczasów intraday na 900,40 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Elon Musk stracił 15 mld dol. po dniu spadków notowań Tesli i Bitcoina
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

To największe załamanie kursu akcji producenta elektrycznych samochodów od 8 września 2020 roku, czyli od ponad 5 miesięcy.

Częściowo, takiego spadku akcji Tesli należy doszukiwać się w dwóch czynnikach. Przede wszystkim, walor ten opanowany jest przez kapitał inwestorów indywidualnych i olbrzymią rzeszę drobnych spekulantów. Szczególnie ta druga grupa lub inwestować w wysoce ryzykowne aktywa.

Ma to znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy spółka jest częściowo powiązana z aktywem tego typu, a w tym przypadku jest nim Bitcoin. Przed kilkoma tygodniami Tesla zszokowała wszystkich informacją o zakupie BTC o wartości 1,5 mld dol. Mówiliśmy o tym tutaj: Tesla skorzystała z usług jednej z dużych giełd kryptowalut.

https://www.tradingview.com/x/n6gMSQ8K/Elon Musk stracił 15 mld dol. po dniu spadków notowań Tesli i Bitcoina
Notowani kursu BTC/USD. Źródło: tradingview.com

W niedzielę oraz poniedziałek cena Bitcoina spadła łącznie o niemal 15%. Jeszcze w sobotę, kurs kryptowaluty wyznaczył maksimum na 58,35 tys. dol. Teraz BTC notowane jest po 49 tys. dol.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zatem, spekulacyjne tendencje oraz powiązanie Tesli z Bitcoinem mogą być powodami spadku kursu akcji spółki w poniedziałek. Ucierpiał na tym majątek Elona Muska.

Choć miliarder nie posiada kryptowaluty, to spadek notowań spółki, której udziały posiada zmniejszyły jego majątek o 15 mld dol. Tym samym, na fotel lidera w rankingu najbogatszych ludzi świata powrócił Jeff Bezos. Jak wynika z danych Bloomberg Billionaire Index, jeszcze niedawny CEO Amazon dysponuje majątkiem wartym 186 mld dol. Musk jest tuż za nim z wynikiem 183 mld dol.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | mercator forum parkiet | akcje bitcoin | bitcoin kurs dzisiaj | dolar prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here