Naga MarketsElon Musk znów toczy bitwy na Twitterze. Na celowniku znany lewicowy polityk
Elon Musk

Elon Musk słynie ze swojej twitterowej aktywności, a w ostatnim czasie gorącym tematem była sonda przeprowadzona przez miliardera, która rzekomo miała zadecydować o wykonanej już sprzedaży akcji Tesli. Wokół sprawy pojawiło się sporo kontrowersji, nie tylko związanych z kwestiami etycznymi dotyczącymi procesu sprzedaży akcji, ale także w sprawie opodatkowania bogatych w USA. Tym razem, Musk stoczył w tej ostatniej sprawie twitterową potyczkę ze znanym lewicowym politykiem, senatorem Bernie Sandersem.

  • Bernie Sanders to senator z Vermont, niezrzeszony obecnie w żadnej partii
  • W 2016 i 2020 rok starał się zdobyć nominację prezydencką z ramienia Demokratów
  • Elon Musk jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie
  • W październiku informował o przeniesieniu siedziby Tesli z Kalifornii do Teksasu, gdzie podatki są niższe
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Elon Musk w potyczce na słowa z Berniem Sandersem

Bernie Sanders znany jest ze swojego zaangażowania z zaglądania bogatym w portfele. Idea surowszego opodatkowania ludzi o olbrzymich majątkach jest jednym z najczęściej podnoszonych haseł przez 80-letniego polityka. Wcześniej, pomogła mu ona zbudować polityczny kapitał w dwóch kampaniach prezydenckich, gdy bez powodzenia starał się o finalną nominację z ramienia Partii Demokratycznej.W ten weekend Bernie Sanders postanowił wykorzystać głośność sprawy o sprzedaży przez Muska akcji Tesli i związanej z nią ponownie podniesionej publicznej debaty o godziwym opodatkowaniu bogaczy.

– Musimy żądać tego, żeby ekstremalnie bogaci płacili uczciwe daniny. Kropka. – apelował ponownie 80-letni Sanders.

Senator z Vermont nie zdawał sobie chyba sprawy z tego, jak doskonale wystawił piłeczkę Muskowi.

Wciąż zapominam o tym, że jeszcze żyjesz. – odparł Musk.

Chcesz żebym sprzedał więcej akcji, Bernie? Po prostu powiedz… – ciągnął temat dalej ekscentryczny miliarder.

Bernie zabiera, a nic nie produkuje. – podkreślił CEO Tesli.

Wyceniana na 286 mld dol. fortuna Muska była wielokrotnie celem werbalnych ataków ze strony środowisk żądających opodatkowania bogaczy, którzy dzięki dysponowaniu sporym środkami są w stanie unikać płacenia podatku dochodowego. W ostatnich latach jednym z pomysłów podnoszonych w publicznym dyskursie w USA jest koncepcja opodatkowania niezrealizowanych zysków z posiadanych akcji.

W związku z tym, Musk postanowił wykorzystać tę narrację do sprzedaży w ostatnim tygodniu akcji Tesli o wartości blisko 7 mld dol., przez co w rezultacie notowania spółki opadły o około 15%. Jednak, po bliższym przyjrzeniu się sprawie można odnieść wrażenie, że coś tu nie gra.

TradingView Chart
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Musk pytał bowiem swoich fanów o to, czy powinien sprzedać akcje Tesli i to wynik ankiety miał być finalna decyzją. Jednak część transakcji Muska w ramach ostatniej transzy sprzedaży miała zostać wykonana zgodnie z planem opracowanym jeszcze we wrześniu, przed sondażem.

fpmarkets

Wydaje się zatem, że ankieta mogła być jedynie fortelem, który miałby na celu umożliwienie sprzedaży akcji bez wywołania gwałtownej korekty notowań. Zwykle, pozbycie się tak dużej liczby akcji przez zarząd jest początkiem wielkiej przeceny. Tym bardziej w sytuacji, gdy wskaźniki analizy fundamentalnej pokazują skrajnie wysoką wycenę walorów.

Rzecz jasna, są to tylko spekulacje. Niemniej, sprawa zapewne będzie miała jeszcze swoją kontynuację.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje rekomendacje | prognozy dla dolara | dax notowania na żywo | pzu akcje rekomendacje | kurs jsw | pekao akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here