Naga Markets

Elon Musk spotyka się z Erdoganem. Tesla zainwestuje w Turcji?Prezydent Turcji, Tayyip Erdogan, podczas niedawnej rozmowy z Elonem Muskiem, założycielem i dyrektorem generalnym Tesli, zaproponował miliarderowi zbudowania fabryki samochodów na tureckiej ziemi. Jak informuje dyrekcja ds. komunikacji, Musk nie pozostawił tych słów bez odpowiedzi, zwracając uwagę, że wiele firm z Turcji już współpracuje z Teslą. Ponadto podkreślił, że Turcja znajduje się na szczycie listy krajów, które rozważane są jako lokalizacja dla przyszłej fabryki Tesli.

Elon Musk wybuduje nową fabrykę Tesli w Turcji?

Spotkanie, jak donosi turecka państwowa agencja prasowa Anadolu, nie dotyczyło wyłącznie samochodów. Dyskusje dotyczyły również technologii i przestrzeni kosmicznej. Erdogan wyraził gotowość Turcji do zaangażowania się w projekty związane ze sztuczną inteligencją i ambitną inicjatywą Muska dotyczącą internetu satelitarnego, Starlink, w ramach SpaceX.Chcąc zintegrować usługi Starlink w Turcji, Musk przekazał, że SpaceX zamierza współpracować z tureckimi organami regulacyjnymi w celu uzyskania wymaganej licencji.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Poza tym, Erdogan zaprosił Muska na Teknofest, turecki festiwal lotniczy i technologiczny zaplanowany na koniec września w Izmirze. Musk miał oświadczyć, że chętnie weźmie w nim udział.

Stale rozwijający się globalny plan ekspansji Tesli jest oczywisty. Po niedawnym wyrażeniu zainteresowania budową fabryki w Indiach dla budżetowych pojazdów elektrycznych i trwającej budowie siódmej fabryki w meksykańskim stanie Nuevo Leon, Musk zasugerował, że do końca roku określi kolejną lokalizację fabryki.

Polecamy również: S&P 500 nie będzie w stanie utrzymać obecnych poziomów. Indeks spadnie do 4200 pkt., wskazuje Morgan Stanley

W poniedziałek Musk ma także spotkać się w Kalifornii z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Miliarder opublikował na platformie społecznościowej X, że ich rozmowy będą dotyczyć technologii sztucznej inteligencji.

Akcje Tesli odnotowały w tym roku imponujący wzrost o 123%. Warto dodać, że spółka osiągnęła niedawno okrągłą liczbę 5-milionów wyprodukowanych samochodów.

Tesla. Źródło: TradingView
Tesla. Źródło: TradingView

Przedsięwzięcia Muska nie ograniczają się wyłącznie do Tesli. W 2022 roku przejął on giganta mediów społecznościowych, X (wcześniej znanego jako Twitter), za ogromną kwotę 44 miliardów dolarów. Musk, identyfikujący się jako zagorzały zwolennik wolności słowa, zgodził się na cenzurę treści ze strony tureckiego rządu.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy”


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem