Naga MarketsElon Musk skomentował pogłoski o BTC (Bitcoin) posiadanych przez Tesla Inc.
Elon Musk, prezes Tesli

Akcje Tesli powróciły do poziomów sprzed publikacji wyników finansowych, a Elon Musk nie studzi zapału branży kryptowalutowej do ciągnięcia tematu inwestycji spółki w bitcoin, która miała miejsce jeszcze w lutym tego roku. Wtedy, według informacji udostępnionych opinii publicznej, Tesla Inc. miała zakupić BTC o wartości blisko 1,5 mld dol., co zresztą jest zgodne z ostatnim raportem 10-K opublikowanym przy okazji prezentacji kwartalnych wyników. Jednak wciąż nieznana jest dokładna liczba BTC zakupionych przez Teslę. Z twitterowej wypowiedzi Elona Muska można wywnioskować, że nie jest to raczej więcej niż 42069 BTC.

Tesla wciąż posiada blisko 1,47 mld dol. w BTC

Elon Musk potwierdził, że Tesla wciąż posiada blisko 1,47 mld dol. w BTC zakupionych jeszcze w lutym tego roku. Wtedy, informacja o zakupie bitcoina przez tak dużą firmę była czynnikiem, który napędził zwyżkę ceny BTC aż do rekordowych szczytów blisko 65 tys. dol. w połowie kwietnia.Ponownie, w maju informacja ze strony Tesli mocno zachwiała kursem. Wtedy Elon Musk na Twitterze obwieścił, że producent samochodów elektrycznych nie będzie już przyjmował płatności w bitcoinie za nabywane przez klientów pojazdy.

Elon Musk skomentował pogłoski o BTC (Bitcoin) posiadanych przez Tesla Inc.
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Jednak jak się okazuje, Tesla pozbyła się bitcoinów jeszcze w I kw. 2021 r., co pomogło spółce zwiększyć zysk netto za ten okres. W marcu spółka sprzedała z zyskiem część BTC osiągając zysk na poziomie 101 mln dol., co oficjalnie nazwane było „próbą płynności” w celu sprawdzenia czy możliwe jest zapewnienie swobodnych wymian bitcoina na dolara.

fpmarkets

„Nie mam tyle bitcoinów, ale to całkiem blisko”

Jednak w II kw. 2021 r. z uwagi na sporą korektę notowań BTC, Tesla zanotowała stratę (przynajmniej na papierze) wynoszącą 23 mln dol.

Zobacz również: Dogepper: Dogecoin (DOGE) dostępny jako forma płatności w brazylijskim Burger Kingu

Jeden z twitterowych influencerów branży kryptowalutowej, Dave Lee, wykonał krótkie szacunki oceniające liczbę BTC posiadanych przez Teslę:

Tylko Elon Musk i „Master of Coin” Tesli mógł to zrobić: 42069 BTC x 35040 dol. (cena BTC z 30 czerwca) = 1,474 mld dol… lub zaokrąglając do 1,47 mld dol., jak wynika z ich raportu 10-Q.

invest

Musk skomentował te wyliczenia:

Nie mamy tyle bitcoinów, ale to całkiem blisko.

Sam Elon Musk także posiada bitcoiny, czym podzielił się z publicznością na internetowym konwencie „B Word”, który miał miejsce przed tygodniem. Oprócz BTC, ekscentryczny miliarder posiadać ma także Ethereum oraz Dogecoina.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here