Naga MarketsElon Musk rozważa przeniesienie części gotówki Tesli do postaci BitcoinaElon Musk, CEO Tesla Inc. oraz SpaceX, w konwersacjach na swoim popularnym koncie na Twitterze dopytywał swoich fanów o możliwość przeniesienia części bilansu Tesla Inc. do postaci Bitcoinowej. Jednym z uczestników rozmowy był Michael Saylor, znany inwestor kryptowalutowy i zagorzały zwolennik cyfrowej waluty.

  • Tweety Elona Muska słyną z podgrzewania atmosfery wokół spekulatywnych aktywów
  • Przed dwoma laty ekscentryczny miliarder został pozwany przez SEC w związku z wpisami o przeniesieniu Tesli na prywatny rynek
  • Tesla w poniedziałek dołączy w skład indeksu S&P 500

Tesla i Bitcoin w tweetach Muska

Elon Musk słynie z kontrowersyjnych wpisów na Twitterze. W serii z nich w ostatnich dniach konwersował na temat możliwości przemienienia części gotówki zgromadzonej przez Teslę w Bitcoina. Michael Saylor, CEO Microstrategy Inc i znany inwestor kryptowalutowy, zachęcał miliardera i CEO Tesli do dokonania takiej nietypowej transakcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

– Zrób przysługę swoim udziałowcom wartą 100 mld dol. – zachęcał Saylor – Wiele firm z S&P 500 poszłoby w Twoje ślady i wkrótce przysługa byłaby już warta 1 bln dol. – zażartował Saylor.

fpmarkets

 

Musk w niedzielę tweetował, że jest zainteresowany i kuszony Bitcoinem. Nie brakowało jednak także nieco mniej optymistycznych wpisów na temat krypto z jego strony.

Wielu komentujących zachęcało go do inwestycji w Bitcoina jako odpowiedź na wpisy. Wśród nich był także Saylor, który poinformował, że jest to możliwe i sam przetransferował ponad 1,3 mld dol. do BTC.

Zobacz również: CD Projekt z nową wysoką rekomendacją od Noble Securities

Kurs Bitcoina opada ze szczytów

Kurs Bitcoina zbiera coraz więcej medialnego zaangażowania przywołując na myśl sytuację z końcówki 2017 roku, gdy notowania najpopularniejszej kryptowaluty wspięły się gwałtownym rajdem na ówczesne szczyty wszechczasów tuż pod 20 tys. dol.

Elon Musk rozważa przeniesienie części gotówki Tesli do postaci Bitcoina
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Zaledwie przed kilkoma dniami, kurs BTC/USD ponownie wspiął się na te poziomy, a nawet je przebił i wyznaczył nowe maksima na 24298 dol. zapowiadając potencjał na kolejną hossę na rynku krypto. Poniedziałkowa przecena na szerokim rynku zniosła jednak kurs kryptowaluty w dół o 1,56% do obecnie notowanego poziomu 22545 dol.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here