Naga MarketsElon Musk przypomina o ważności aktualizacji Dogecoina i uruchamiania węzłów DOGEElon Musk, miliarder i prezes Tesli, który w ostatnich miesiącach zraził się do dużej części społeczności bitcoina (BTC) oraz kryptowalut, odnowił swoje wsparcie dla opartej na memach kryptowaluty dogecoin (DOGE). Notowania reagują jednak mocno ostrożnym optymizmem, a DOGE/USDT testuje poziom 24 centów.

Węzły dogecoina (DOGE) są ważne, twierdzi Markus. Elon Musk potwierdza

Cena dogecoina eksplodowała w tym roku, wzrastając o prawie 10 000% od października 2020 r. i przesuwając kryptowalutę-mema do pierwszej dziesiątki największych cyfrowych aktywów – w czym pomogła mu aktywność Elona Muska na Twitterze.Dla porównania, cena bitcoina wzrosła o 400% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, z dużą częścią swoich zysków po tym, jak miliarder ujawnił, że Tesla kupiła bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów na początku roku.

Odpowiadając Billy’emu Markusowi, jednemu ze współtwórców żartobliwego rywala bitcoina, Musk zgodził się, że górnicy dogecoin – którzy zabezpieczają sieć w zamian za świeżo wybite monety – muszą zaktualizować swoje oprogramowanie.

invest

– Węzły są ważne. Utrzymują sieć w ruchu, zatwierdzają transakcje i utrzymują blockchain w stanie aktualnym. Dobrze jest zaktualizować je do wersji 1.14.4, która pozwoli na obniżenie opłat za transakcje – napisał Markus w pierwszym tweedzie rozpoczynającym dłuższą serię wpisów poświęconych węzłom (nodom) w sieci Dogecoin.

Markus (korzystający z pseudonimu Shibetoshi Nakamoto) przypomina, że najnowsza wersja protokołu Dogecoina, mająca na celu przygotowanie „sieci do niższych opłat”, została wydana w sierpniu, poziom aktualizacji cały czas nie jest jednak zadowalający.

Shibetoshi podsumował swoją wypowiedź stwierdzeniem: „Jeżeli nie prowadzisz węzła DOGE, jesteś szatanem”, z czym Elon Musk wydaje się zgadzać w stu procentach.

Elon Musk wcześniej wzywał osoby obsługujące węzły w sieci do aktualizacji oprogramowania, aby pomóc obniżyć opłaty transakcyjne.

– Super ważne jest, aby opłaty transakcyjne za DOGE spadły, aby umożliwić zakupy takie jak nabycie biletów do kinakomentował kilkanaście dni później miliarder.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dogecoin bez reakcji na najnowsze wezwanie dot. aktualizacji nodów

Cena dogecoina nie poruszyła się zbytnio po ostatniej interwencji Muska. DOGE osiągnął szczyt w maju przed bardzo głośnym występem Muska w amerykańskim programie komediowym Saturday Night Live i od tego czasu stracił około 70% swojej wartości.

Inne mniejsze kryptowaluty również odnotowały ogromne wahania cen, dzięki Muskowi. W zeszłym tygodniu Musk udostępnił zdjęcie swojego psa Shiba Inu, na którym oparty jest dogecoin, co pomogło wysłać cenę kryptowaluty w górę o prawie 500%. Od tego czasu oddała ona część swoich zysków, ale nadal pozostaje znacznie wyżej niż na początku miesiąca.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here