Naga MarketsElon Musk przewiduje bitcoina za 69 tys. dol., przypadek?
Elon Musk, prezes Tesli i jeden z najbardziej znanych fanów Dogecoina

Cena bitcoina w środę wystrzeliła do rekordowych 67 tys., ale wygląda na to, że Elonowi Muskowi wciąż jest mało. Ekscentryczny miliarder na swoim twitterowym profilu zamieścił prognostyczną w swoim przekazie grafikę, gdzie kurs BTC/USD notowany jest po 69 tys. dol., a Ethereum po 4200 dol. Przypadek? Nie sądzimy.

  • Elon Musk od wielu lat fascynuje się liczbą 69
  • W gronie ulubionych numerów miliardera znajduje się także 420
  • Liczby te wielokrotnie przewijają się w tweetach Muska czy cenach pojazdów Tesli

Elon Musk spodziewa się bitcoina po 69 tys. dol.

Cena bitcoina jeszcze nie osiągnęła przesyconego memicznymi wartościami poziomu 69 tys. dol., ale jest już na tyle blisko, że jeden z największych zwolenników wolnego dostępu do memów, sam Elon Musk, zwiastuje możliwość osiągnięcia go poprzez dobrze znany sobie sposób komunikacji: śmieszne obrazki.W jednym z ostatnich tweetów, CEO SpaceX i Tesla, przedstawił komiksową scenę, w której para w intymnym uścisku odpoczywa w sypialnianym łożu spoglądając na ekran umieszczony na pobliskiej ścianie. Na nim, wyświetlone są tylko dwie informacje: BTC po 69000 dol. i ETH po 4200 dol.

Trudno wierzyć przypadkowi w projekcjach Muska. Zalecamy nie sugerować się tymi konkretnymi wartościami, choć biorąc pod uwagę psychologiczny aspekt spekulacji, zakresy notowań kuszące swa algebraiczną estetyką często okazują się być istotnymi poziomami z punktu widzenia analizy technicznej.

Zobacz również: Tesla z papierową stratą na bitcoinie (BTC) w III kw. 2021 r.

Elon Musk nie od wczoraj znany jest ze swojego zafascynowania liczbą 69. Być może chodzi o jej urzekającą symetryczność, a może o nawiązanie do symbolu bliźniąt i w rezultacie gwiazdozbioru – tematu przecież doskonale znanemu fanowi eksploracji kosmosu?

Niemniej, liczba 69 pojawiała się już wielokrotnie w tweetach Muska:

Znalazła się także w katalogu Tesli, jako cena jednej z wersji Modelu S. W tym przypadku miało miejsce pewnego rodzaju “combo”, bowiem za pojazd należało zapłacić 69420 dol.

Co zabawne, w przypadku bitcoina Musk przegapił wyjątkową okazje na wspomnienie o analogicznej i również całkiem możliwej do osiągnięcia cenie za jednego bitcoina.

 

Elon Musk przewiduje bitcoina za 69 tys. dol., przypadek?
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Jak twierdzą niektórzy, taka wartość dzięki swej numerycznej wyjątkowości mogłaby zepsuć cały internet. W sumie, może to i dobrze, że umknęło to uwadze CEO Tesli.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here