Naga MarketsElon Musk przenosi siedzibę Tesla Inc. z Kalifornii do Teksasu
Elon Musk, prezes Tesli i SpaceX

Elon Musk zadecydował o przeniesieniu głównej siedziby Tesla Inc. z Kalifornii do Teksasu. Ruch ten był już zapowiadany przez miliardera kilkanaście miesięcy temu po sporej sprzeczce z przedstawicielami stanu Kalifornia, gdy produkcja we Fremont została wstrzymana z uwagi na pandemię.

Tesla: Elon Musk poinformował o przeprowadzce siedziby spółki do Teksasu

Tesla przeprowadza się do Teksasu, jednak nie porzuca Kalifornii. Przeniesiona zostanie główna siedziba, a fabryka we Fremont nadal będzie funkcjonować jak do tej pory.Jestem podekscytowany tym, że przenosimy naszą główną siedzibę do Austin w Teksasie. – stwierdził w czwartek Elon Musk na walnym zgromadzeniu udziałowców Tesli.

Obecnie, producent samochodów elektrycznych ma siedzibę w Palo Alto w Kalifornii, niedaleko pierwotnej lokacji w San Carlos, a także pierwszej i najbardziej znanej fabryki we Fremont.

Plus500

Istnieje pewien limit tego, jak bardzo można skalować biznes w San Francisco Bay Area. W Austin nasza fabryka jest jakieś 5 minut od lotniska i 15 minut od centrum miasta. – podkreślił Musk.

Elon Musk przenosi siedzibę Tesla Inc. z Kalifornii do Teksasu
Jednak nieoficjalnym powodem przeniesienia głównej siedziby Tesla Inc. do Teksasu wydają się być wcześniejsze liczne utarczki zarządu spółki z kalifornijskimi politykami i instytucjami. W maju zeszłego roku, Elon Musk zaliczył publiczną sprzeczkę z jednym z lokalnych działaczy stanu Kalifornia, po tym gdy w związku z pandemicznymi ograniczeniami stanowymi został zmuszony do tymczasowego zamknięcia fabryki we Fremont. Napisał wtedy na Twitterze:

Tesla natychmiast przeniesie swoją siedzibę i wszystkie przyszłe programy do Teksasu/Newady. – pisał CEO Tesli.

Finalnie, na ruch ze strony spółki trzeba było poczekać blisko półtora roku, gdy kurz po pandemicznym zamieszaniu już opadł. Musk zaznaczył jednak, że przeniesienie głównej siedziby nie oznacza zaprzestania produkcji w Kalifornii, a plany Tesli zakładają nawet jej zwiększenie o dodatkowe 50%.

To nie jest kwestia opuszczenia Kalifornii przez Teslę. – podkreślił Elon Musk.

Tesla nie jest pierwsza spółką, która zdecydowała się na przenosiny z Doliny Krzemowej do Teksasu. W 2020 roku podobnego ruchu dokonał informatyczny gigant Oracle, a wcześniej między innymi HP czy Toyota.

Zobacz również: Shiba Inu 13. największą kryptowalutą na świecie! SHIB zyskał 341%, czy dogecoin (DOGE) jest zagrożony?

Kalifornia ma dość surowe prawo pracy, silne związki zawodowe, wysokie koszty życia, bardziej rygorystyczne prawo podatkowe, podczas gdy średnia płaca dla pracownika w Teksasie jest niższa, a regulacje bardziej swobodne.

Proste porównanie, przeciętny koszt domu w Palo Alto to ponad 3 mln dol., podczas gdy w Austin to zaledwie niecałe 600 tys. dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here