Naga Marketsmodel-s-sunset-620W miniony weekend pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania dla samochodów Tesla Model S. Wersja oznaczona numerkiem 7.1 wprowadza nowe, rewolucyjne rozwiązania, głównie w systemie autopilota.


Najciekawszą nowinką w nowej wersji oprogramowania dla Tesli jest funkcja “przywoływania“. Dzięki temu kierowca może wezwać swój samochód bez konieczności wsiadania do niego.

Możesz przywołać swój samochód dzięki przyciskowi na pilocie albo z poziomu aplikacji na smartfony. Drzwi Twojego garażu się otworzą, samochód wyjedzie na podjazd, następnie drzwi się zamkną – powiedział Musk w niedzielnej rozmowie z mediami.

Funkcja jest na razie w fazie eksperymentalnej, jednak Musk oczekuje jej rozwoju w najbliższych latach. Jego zdaniem, w ciągu dwóch lat możliwe będzie wezwanie samochodu z Nowego Jorku, jeśli będziesz w Los Angeles. Samochód będzie nawet po drodze automatycznie podjeżdżał do stacji ładowania. To wszystko brzmi trochę jak science-fiction, ale zdaniem właściciela Tesli jest jak najbardziej możliwe.

Graj na spadki i wzrosty największych amerykańskich spółek dzięki ofercie TMS Brokers – sprawdź za darmo!

Obecna funkcja przywoływania to jeszcze faza beta, należy przestrzegać pewnych środków ostrożności. Po pierwsze, kierowca nie może znajdować się dalej niż 10 metrów od samochodu. Powinien również utrzymywać przez cały czas kontakt wzrokowy, aby w razie nieprzewidzianych przypadków wyłączyć tę funkcję. Dodatkowo kierowcy są zobligowani do korzystania z przywoływania jedynie na swym prywatnym terenie, dodatkowo musi być on płaski. To akurat typowo prawne zabezpieczenie przed niespodziewanymi wypadkami.

Funkcja automatycznej aktualizacji oprogramowania samochodów bez konieczności wizyty w serwisie (OTA – over-the-air) to pionierskie rozwiązanie Tesli, obecnie stosowane również przez konkurencję, w tym Forda, GM czy BMW.

tesla
Akcje Tesli na przestrzeni ostatniego roku


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here