Naga MarketsElon Musk pompuje kolejną kryptowalutę. RABBIT w górę o 500% po tweecie miliardera
Popularna postać amerykańskich kreskówek, Królik Bugs

Po pompowaniu cen bitcoina (BTC), dogecoina (DOGE) oraz shiba inu (SHIB) ekscentryczny miliarder i właściciel spółki Tesla, Elon Musk, doprowadził do pięciokrotnego wzrostu ceny kolejnego altcoina, tym razem tokenu RABBIT. Co ciekawe, według niektórych, całkowicie nieintencjonalnie. Pilnie śledzony na Twitterze przedsiębiorca opublikował grafikę przedstawiającą króliczka (co do tego nie ma jednak pewności), trzymającego w ręce rakietę 18 października tuż po północy.

Elon Musk pompuje ceny kryptowalut z BUNNY i RABBIT w nazwie

Podczas gdy ostatnie kryptowalutowe tweety prezesa Tesli głównie podbijały ceny kryptowaluty shiba inu (SHIB), to miliarder najprawdopodobniej obrał sobie za cel kolejne aktywo. Albo przynajmniej tak wydaje się inwestorom, którzy śledzą jego media społecznościowe.Szybkie zagłębienie się w dane Google Trends ujawnia, że po niejednoznacznym tweecie Muska opublikowanym w poniedziałek tuż po północy, wyniki wyszukiwania monet o „króliczej” tematyce gwałtownie wzrosły.

Jednym z takich słów kluczowych jest “bunny crypto”, które odnotowało wzrost o 1550%, a „rocket bunny” o 1500%.

Wartość tokenów zawierających słowo “królik” również wzrosła, a CoinMarketCap pokazuje, że takie kryptowaluty jak Bunny Park (BP), Pancake Bunny (BUNNY), Little Angry Bunny V2 (LAB V2), Rewards Bunny (RBUNNY) zyskały na wartości. Najsilniej rośnie jednak omawiany na samym wstępie RABBIT.

Elon Musk pompuje kolejną kryptowalutę. RABBIT w górę o 500% po tweecie miliardera
Rabbit skoczył z 4 centów do ponad 22 centów, obecnie kosztuje 11.

Wpis Elona Muska, to prosta grafika ASCII połączona z emoji. Widać na niej zwierzątko przypominające królika, które trzyma w rękach rakietę. Dla inwestorów kryptowalutowych jest to jasny przekaz, że Musk chce wysłać którąś z króliczych kryptowalut „na księżyc” (powiedzenie „to the moon” na rynku kryptowalut odnosi się do astronomicznych wzrostów cen danego aktywa).

CoinGecko pokazuje, że cena BunnyRocket (BUNNYROCKET) zyskała ponad 88,1% w ciągu dnia, podczas gdy cena Rocket Bunny (BUNNY) wzrosła o 252,1% w tym samym okresie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ni pies, ni królik?

Wiadomość Muska pozostaje otwarta na interpretację, niektórzy widzą w niej bowiem maskotkę shiba inu, inni twierdzą, że jest to odniesienie do dogecoina, a pozostali starają się znaleźć kryptowaluty z “króliczkiem” w nazwie.

Założyciel Tesli i Space X ma w zwyczaju wpływać na rynki kryptowalut poprzez swoje tweety. Musk odegrał kluczową rolę w pompowaniu cen dogecoina (DOGE), dzięki czemu kryptowaluta stała się jedną z 10 największych pod względem kapitalizacji.

Czy po „psich” kryptowalutach przyszedł czas na „królicze”?Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here