Naga Markets

Elon Musk podniósł ceny NFT przynależnych do projektu Milady Maker, po tym, gdy opublikował tweeta przedstawiającego obraz w stylu anime wygenerowany na tej platformie. Z uwagi na to, iż poczynania tego przedsiębiorcy śledzą miliony użytkowników, szybko doszło do skoku zainteresowania wśród społeczności wirtualnych walut mało znaną kolekcją tokenów niewymienialnych.

Elon Musk pompuje ceny NFT przynależnych do Milady Maker

Jeden tweet wystarczył, aby podnieść wartość mało znanej kolekcji tokenów niewymienialnych przedstawiających obrazy anime. Popularny przedsiębiorca korzysta ze swoich ogromnych zasięgów, aby niejako “wyróżniać” niektóre projekty kryptowalutowe. Elon Musk znany jest, chociażby ze swojego entuzjastycznego nastwienia do największego z mem coinów – Dogecoina (DOGE). Tym razem jednak nie odniósł się do “psiej kryptowaluty”, za to udostępnił grafikę  w stylu anime z napisem “There is no meme, I love you”. Członkowie społeczności wirtualnych walut szybko zauważyli, iż pochodzi ona od Milady Maker. Wspomniana kolekcja wydana została na blockchainie Ethereum. Grafika udostępniona przez Elona Muska została wyświetlona na Twitterze przez ponad 24,7 mln użytkowników. Po opublikowanym tweecie wartość NFT od Milady Maker widocznie wzrosła. Wpis ten niewątpliwie wywołał falę ekscytacji tokenami niewymienialnymi z tego zbioru. 

Zgodnie z danymi pochodzącymi od OpenSea najniższa cena NFT od Milady Maker to obecnie 5,10 ETH. W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen obrotu tą kolekcją wzrósł aż o 1 881% do 8 286 ETH, co pozwoliło mu uplasować się na pierwszym miejscu pośród konkurencji. 

Za nim z dużo mniejszym obrotem w zakresie dobowym znajduje się popularne Bored Ape Yacht Club (BAYC). W tym przypadku wyniósł on 2 410 ETH. 

Milady Maker był dość kontrowersyjnym projektem, który ucierpiał w maju 2022 r. po tym, gdy jego twórczyni Charlotte Fang przyznała, że prowadzi pseudoanonimowe konto na Twitterze, za pośrednictwem którego udostępnia rasistowskie treści. Kobieta ta odeszła wówczas również z zespołu tego projektu. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.