Naga MarketsBitcoin monetaCena Bitcoina wzrosła w piątek o poranku o niemal 4 800 dolarów, co stanowi ponad 14 proc. W ciągu ostatnich dwóch dni najstarsza z kryptowalut podrożała natomiast aż o 9 100 dolarów, tj. ponad 31 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że w chwili pisania tego artykułu, za jednego Bitcoina zapłacić trzeba już ponad 38 tysięcy dolarów. Okazuje się, że do wzrostów tych w znacznym stopniu przyczynić mógł się jeden człowiek.

  • Bitcoin podrożał w piątek rano o niemal 4 800 dolarów
  • Cena BTC wzrosła w ciągu niespełna dwóch dni o niemal 9 100 dolarów, co stanowi ponad 31 proc.
  • BTC znów kosztuje ponad 38 tysięcy dolarów

Musk steruje ceną BTC 

Elon Musk, którego majątek szacowany jest na 199 miliardów dolarów, co czyni go najbogatszym człowiekiem na świecie ma w ostatnim czasie bardzo silny potencjał cenotwórczy. Jego wpisy na twitterze już kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich dni uznawane były jako swego rodzaju katalizatory do wzrostów notowań np. akcji polskiej spółki CD Projekt, czy amerykańskiej GameStop.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo, że ekscentryczny miliarder nie napisał w piątek przed południem żadnego, interesującego tweeta, to jednak spostrzegawczy obserwatorzy zauważyli, że zmienił on opis swojego BIO. Obecnie znajduje się tam zaledwie jedno słowo “#bitcoin“.

Choć założyciel Test nie sprecyzował co dokładnie ma na myśli, entuzjaści kryptowalut odebrali tą zmianę jako przesłankę do dalszych wzrostów notowań najstarszej z kryptowalut. I tak, w chwili pisania tego artykułu, za jednego Bitcoina zapłacić trzeba już ponad 38 tysięcy dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy wti | dax index | kurs eur | s&p 500 | dax notowanie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLepsze od oczekiwań dane o PKB
Następny artykułEuro nadal tanie mimo umocnienia. EBC nie może zrobić zbyt wiele
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here