Naga MarketsElon Musk: Tesla sprzedała tylko 10% bitcoinów. Możliwe, że wróci do płatności BTC
Elon Musk, Tesla

Elon Musk, CEO Tesla Inc., ponownie podgrzał atmosferę w branży kryptowalut, w rezultacie wywołując zwyżkę ceny bitcoina. Ekscentryczny miliarder lubi mieszać w środowisku kryptowalut, jednak zdaje się, że za tym wszystkim stać oże troska o środowisko i rozwój naszej cywilizacji. Musk w niedzielnym tweecie stwierdził, że Tesla pozbyła się jedynie 10% posiadanych bitcoinów i może wrócić do akceptowania płatności w BTC, jeśli spełniony zostanie tylko jeden warunek.

Tesla sprzedała tylko 10% BTC

Cena Bitcoina w niedzielę wystrzeliła w górę o niemal 10% przez co w poniedziałek zbliża się do bariery 40 tys. dol. Powód? Pierwsza myśl: Elon Musk. Faktycznie, trudno nie doszukiwać się tam przyczyny. 

Elon Musk: Tesla sprzedała tylko 10% bitcoinów. Możliwe, że wróci do płatności BTC
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

CEO Tesli w dobrze znanym sobie stylu (czyli wpisie na Twitterze) ogłosił istotną deklarację związaną z akceptowaniem przez jego spółkę płatności w Bitcoinie. Musk odpowiedział na tweet Cointelegraph, znanego portalu krypto, który przytoczył słowa Magdy Wierzyckiej, CEO Sygnia, która otwarcie skrytykowała postawę miliardera.

To co widzieliśmy w przypadku Bitcoina, to manipulacja ceną przez bardzo wpływową i potężną osobę. – podkreśliła Wierzycka.

Jeśli to się stało w przypadku notowanej spółki, to będzie to przedmiot śledztwa przynoszącego sankcje ze strony SEC. – dodała.

Zobacz również: Bitcoin to oszustwo, a dolar powinien pozostać walutą świata, uważa Donald Trump

Musk postanowił odnieść się do oskarżeń o rynkowe mącenie wody:

To niedokładne sformułowania. Tesla sprzedała jedynie około 10% swoich bitcoinów, aby potwierdzić to, że BTC może być łatwo sprzedane bez wywoływania ruchów na rynku. Gdy pojawi się potwierdzenie, że jest możliwe, że rozsądne użycie czystej energii (około 50%) przez kopaczy będzie pozytywnym i przyszłościowym trendem, Tesla wznowi przyjmowanie płatności w bitcoinie. – odparł Musk.

Jeśli przespali Państwo ostatnie kilka miesięcy, to Tesla w lutym poinformowała o zakupie BTC o wartości blisko 1,5 mld dol. Jak obliczyli analitycy Barron’s, zakup odbył się po cenie 38 tys. dol. za 1 BTC – to mniej więcej tyle, po ile obecnie notowany jest bitcoin.

Informacja o tak dużej transakcji przez niezwykle popularną wśród spekulantów spółkę, wywołała zwiększony popyt na najpopularniejszą kryptowalutę w rezultacie podbijając jej cenę.

Plus500

Jednak przed miesiącem Musk przedstawił oświadczenie Tesli o wycofaniu się z obsługi transakcji w BTC: Cena Bitcoina runęła wskutek decyzji Tesli o wycofaniu płatności w BTC

Powodem miało być wysokie zużycie energii przez całą sieć Bitcoina. Jak ocenili naukowcy z University of Cambridge, mowa w tym przypadku o konsumpcji energii na poziomie Pakistanu czy Filipin! To państwa o ludności przekraczającej 100 mln osób!

Ta liczba powinna przerażać i powinna wywołać burzę w branży kryptowalut i na to w dość dobitny sposób zwrócił uwagę Elon Musk. Realna troska o środowisko czy realizacja biznesowych celów? Odpowiedź pozostawiamy Państwu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here